içinde ,

FTX CEO’su Robinhood Hissesi Satın Aldı

Yaşanan son gelişmelere göre kripto para borsası FTX CEO’su Samuel Bankman-Fried, Robinhood Markets’ta %7,6 hisse satın aldı.

Bilindiği üzere, Robinhood Markets, mobil uygulama aracılığıyla hisse senetleri, borsada işlem gören fonlar ve kripto para birimlerinin komisyonsuz ticaretine öncülük eden Amerika merkezli finansal hizmetler şirketidir. FTX CEO’su Samuel Bankman-Fried gerçekleşen satış işlemi sonrasında hisseleri cazip bir yatırım olduğunu düşünerek satın aldığını ve şu anda Robinhood’un kontrolünü değiştirmek veya etkilemek için herhangi bir planı olmadığını söyledi.

Yeni nesil yatırımcıları borsaya çekebilmesi ve kullanımı kolay ticaret uygulamasıyla popülerlik kazanan Robinhood, kripto evreninin önemli bir parçası haline geldi.

Robinhood’un bu yılki kazancının çoğu kullanıcılar tarafından yapılan alım satımlardan ve kripto para birimlerinden geldi. Robinhood, kullanıcıları için kripto cüzdanları çıkarıyor ve platformunda ticaret yapmak için yeni kripto para birimleri ekliyor.

Bankman-Fried, Robinhood’daki hissesini Emergent Fidelity Technologies adlı bir şirket aracılığıyla kurdu. Robinhood’un hissesi, büyüme oranı keskin bir şekilde yavaşladığı düşüş gösterdi. Şirket, hisse senedi ve kripto piyasalarındaki dalgalanmaların sıradan yatırımcıları uzak tuttuğunu veya en azından onları büyük alım satımlar yapma konusunda daha temkinli yaptığını ileri sürdü.

Robinhood’un hissesi, açıklamanın ardından perşembe günkü işlemlerde yaklaşık %27 artış gösterdi. 

Kaynak: Mail Online

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum (ETH) Arzı Sınırsız mı?

Bitcoin (BTC)’de Düşüş Bitiyor mu? Güncel Fiyat Analizi