içinde ,

FTX CEO’su Çoğu Kripto Borsasının İflas Ettiğini Düşünüyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried son röportajında birkaç küçük kripto borsasının gizli bir şekilde iflas etmiş olduğunu açıkladı. Birçok borsanın ise yakın tarihlerde iflas edeceğine dair kullanıcıları uyardı. 

Forbes’a konuşan Bankman-Fried, son iki yılda gerçekleşen kripto rallisinde başarısız yatırımların piyasa koşulları altında borsaların iflasına yol açabileceğini söyledi. Sermaye seviyelerinin çok ötesinde getiriler sunan küçük borsaların bu durumdan etkilenmesinin olası olduğunu aktardı. 

“Temelde çok ileri gitmiş şirketler var ve onları durdurmak çözüm olmayacaktır. “
Bankman-Fried’in  şuan sıkıntı yaşayan Voyager Digital ve BlockFi’ye kredi limiti teklif etmesinin ardından borsalara yönelik yorumlar yapması dikkat çekiciydi. Bununla birlikte, Celsius’un da iflasla karşı karşıya olduğu biliniyor. Three Arrows Capital gibi ticaret şirketleri, başarısız olan yüksek riskli işlemlerinin ardından iflasın eşiğinden dönmeye uğraşıyor. 
Mayıs ayındaki Terra çöküşü, Lido Staked Ethereum’un sabitlenmesi, artan enflasyon ve faiz oranlarına ilişkin endişeler piyasada devam eden ve şirketleri iflasa sürükleyen etmenler olarak karşımıza çıkıyor.  Bankman-Fried,  Alameda Research’in 370 milyon doları FTX’e taşıması hamlesini kötü bir anlaşma olarak yorumlasa da istikrarı sürdürmek ve müşterileri korumak için yeterli olduğunu söyledi.
FTX’in kredi limitleri için hem Voyager Digital hem de BlockFi’de hisse senedi almayı düşündüğü iddia ediliyor.  Daha küçük oyuncuların iflas etmesi muhtemel olduğundan, FTX bir ihtimal destek olabilir.  Ayrıca  Bankman-Fried, röportajında Coinbase gibi büyük kuruluşların bu yıl büyük kayıplar vermesine rağmen borsanın hala kârlı olduğu belirterek kullanıcılara güven aşıladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

dYdX: Cosmos’ta Yeni Keşifler

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Holo (HOT) Teknik Analizleri I 29.06.2022