in ,

FTT Neden Düşüyor?

Binance

Kripto türev işlem platformu FTX’in yerel kripto parası olan FTT token’ın fiyatı Binance CEO’sunun açıklamalarından sonra düştü.

FTX, kripto para işlemlerinde önde gelen şirketlerden ve en büyük likidite sağlayıcılarından biri olarak bilinen Almeda Research tarafından destekleniyor. FTX cephesinde yaşanan son gelişmeleri neden gösteren Binance CEO’su CZ, Binance borsasının elinde bulundurduğu FTT’leri likidite edeceğini duyurdu. CZ’nin tweet’ine göre Binance, likidite kararının piyasada dengesizliğe neden olmasını önlemek için FTT token’ları kademeli olarak tasfiye edeceğini aktardı.

 

 

Alameda cephesinden ise hakkında çıkan bilanço iddialarına yanıt geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre;

“Son dönemde ortalıkta dolaşan bilanço iddialarıyla ilgili olarak birkaç not: bu belirli bilanço, kurumsal varlıklarımızın bir alt kümesi içindir, orada yansıtılmayan 10 milyar dolardan fazla varlığımız bulunuyor.”

Bununla birlikte, Whale Alert yaklaşık 584.8 milyon USD değerindeki 22.999,999 FTT token’ının bilinmeyen bir borsadan Binance borsasına aktarıldığını paylaştı. Bu veriler, büyük bir satışın devam ettiğine dair işlemlerin gerçekleştiği şeklinde okunmalıdır.

Kripto piyasasında yaşanan her gelişme kripto paraların fiyatlarında değişime neden oluyor.  Son açıklamalarında ardından düşüşe geçen FTT, yazının kaleme alındığı saatlerde 22,95 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %8,2 oranında düşüş yaşayan token’ın işlem hacmi 1.556.895.917 dolardır. Haftaya 25 dolardan giriş yapan token Binance CEO’su CZ’nin paylaşımı sonrası 21 dolar seviyelerine kadar geriledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 6 Kasım 2022

3 Büyük Kripto Borsasında Listeleniyor: Eco (ECOX) Nedir?