içinde , ,

Freddy Zwanzger: “Tüm ‘Ethereum Katilleri’ Başarısız Olacak”

Blockdaemon’un Ethereum lideri, “Geçmişteki hiçbir Ethereum katili başarılı olamadı ve olacaklarını da beklemiyorum.” dedi. Blockdaemon, blok zinciri projeleri için node işlemleri ve altyapı araçları sunan kurumsal düzeyde bir blok zinciri altyapı platformudur.

Blockdaemon’un Ethereum ekosistemi lideri Freddy Zwanzger, Ethereum’un akıllı sözleşme platformu olarak sağladığı fayda ve Merge ardından ağda yapılan yükseltmeler nedeniyle önümüzdeki yıllarda kripto ekosistemindeki lider konumunu koruyacağına inanıyor.

Bu hafta düzenlenen Ethereum Topluluk Konferansı (EthCC) sırasında konuşma yapan Zwanzger şunları söyledi:

“Lider olmaya devam edecek. Açıkçası, ilk ve en önemli akıllı sözleşme platformu ve bu durum değişmeyecek.”

Blockdaemon çalışanı ayrıca Ethereum’u liderlik konumundan düşürmeye çalışan ancak başarısız olan Ethereum katillerini yani rakip layer-1 blok zincirlerini hedef aldı:

“Geçmişteki hiçbir Ethereum katili başarılı olamadı ve olacaklarını da beklemiyorum.”

Ethereum katili olarak lanse edilen kripto projeleri arasında Solana, Cardano, Tezos ve Polkadot yer alıyor. Bu blok zincirlerinin birçoğu, daha düşük ücretler ve daha hızlı işlemler vaat ediyor ancak daha az aktif geliştiriciye sahip ve bazı blok zincirleri, merkeziyetsizleşmeye daha az önem veriyor. Bugüne kadar hiçbiri Ethereum’u piyasa değeri açısından iki numaralı yerinden etmeyi başaramadı.

Ethereum

Zwanzger, yaklaşan Ethereum Merge’nin Ethereum’u, teknoloji ve fiyat açısından daha da ileriye ve yukarıya taşıyacağına inanıyor.

“Ethereum Merge, çevre dostu olmak gibi birçok özellik barındırıyor. Bununla birlikte pek çok insan için stake etmek daha cazip hale gelecektir. Yol haritasının gerçekleşiyor olması da bir güç ve kararlılık göstergesidir.”

Ethereum Merge, enerji yoğun proof-of-work (PoW) madencilik konsensüsünden proof-of-stake (PoS) modeline geçişi içeriyor ve geçici olarak 19 Eylül civarında kullanıma sunulması planlanıyor. Ancak Zwanzger, Ethereum için gelecekteki en büyük zorluğun ölçeklenebilirlik olmaya devam edeceğini itiraf etti:

“Orijinal Ethereum yol haritası sharding üzerine odaklanmıştı; ancak artık durum pek de öyle değil. Şimdi roll-up merkezli bir yol haritamız var, yani layer-2 çözümleri aracılığıyla ölçeklendirme sağlanacak.”

Tüm bunlara ek olarak Vitalik Buterin, sharding sonrası ağın 100.000 TPS’ye kadar işlem hızına sahip olacağını iddia etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Ripple (XRP) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizleri I 23.07.2022

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 23.07.2022