in ,

Frax Share (FXS) Nedir? Nasıl Alınır?

Frax Share, ilk kesirli algoritmik stablecoin’i sunmak amacıyla geliştirilmiş bir kripto para projesidir. Frax Sahre projesi, kullanıcıların kripto varlıklarını değerlendirme ve yatırım yapmalarına olanak tanır. 

Frax Share Ekibi

2019’un Mayıs ayında başlatılan proje daha önce Decentral Bank olarak adlandırılıyordu. Projenin kurucu isimleri arasında Sam Kazemian, Travis Moore ve Jason Huan bulunuyor. 

Frax Finance Yatırımcıları

Frax Finance yatırımcıları arasında Cryptocom ve Ascensive Assets gibi önemli şirketler bulunuyor.

Frax Share Nasıl Çalışır? 

Frax Finance projesinin iki farklı tokeni bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ERC-20 tabanlı FXS diğeri ise kesirli algoritmik stablecoin olan FRAX. FXS, aynı zamanda FRAX stablecoin’in değerini, ücretlerini ve teminatlandırma oranını belirleyen bir yönetişim tokenidir. 

Diğer kripto para birimleri gibi yatırım amacıyla da alınıp satılabilen FXS, ek teşvikler için FRAX havuzlarında da kullanılabiliyor. 

kripto

FXS İstatistikleri

Toplam arzı 99 milyon 822 bin 984 olan FXS’in dolaşımdaki arzı ise 74 milyon 454 bin 721’dir. FXS, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 42.67 dolar seviyesini 3 Nisan 2022’de görürken gördüğü en düşük fiyat olan 1.52 dolar seviyesini ise 25 Haziran 2021’de görmüştür. 

FXS Nasıl Alınır? 

FXS almak isteyen yatırımcılar bu işlemi kolaylıkla halledebilir. Binance, Uniswap, Kucoin, Kraken gibi birçok popüler kripto varlık alım satım platformunda listelenen FXS, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Spell Token (SPELL) Nedir? Nasıl Alınır?

Huma Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?