in

Forbes Anketi: Her Üç Milyarderden Biri Kriptoya Maruz Kalıyor

Kripto

Küresel medya şirketi Forbes, dünyanın en zengin 65 kişisini sorgulayarak, bunların hangi bölümünün kripto para birimi ekosisteminin bir parçası olduğunu sordu. Sonuçlara göre, %30’u doğrudan veya dolaylı olarak dijital varlıklara yatırım yaptı.

Warren Buffett ve Jamie Dimon gibi en zengin kişilerden bazıları, kripto para endüstrisine kesinlikle karşı çıkıyor ve onunla asla etkileşime girmeyeceklerine yemin ediyor. Geçen ay Warren Buffett, dünyadaki tüm Bitcoin’leri sadece 25 dolara bile satın almayacağını iddia etti.

Ancak, Forbes tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, diğer birçok milyarderin Buffett’in vizyonunu paylaşmadığını tahmin ediyor. Her üç katılımcıdan biri, 1 milyar dolardan az servete sahip olanlardan daha yüksek bir oran olan kriptoya doğrudan veya dolaylı yatırımları olduğunu kabul etti.

Forbes, Kripto

Yaklaşık %18’i servetlerinin en az %1’ini varlık sınıfına ayırdıklarını, %80’i kripto para birimlerinin portföylerinin %10’unu oluşturduğunu ve %3,2’si varlıklarının yarısından fazlasını yatırdığını söyledi. Kalan %10’luk kısım doğrudan Bitcoin veya altcoin’lere yatırım yapmamış. Ancak endüstrinin bir parçası olan borsaları, yöneticileri veya hizmet sağlayıcıları desteklemiştir.

Araştırılan kişilerden birinin FTX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried olduğunu belirtmekte fayda var. Forbes’a net değerinin %76 ila %100’ünün kriptoya dönüştürüldüğünü söylediği bildirildi.

Mark Cuban

Bu kişiler arasında yer alan bir diğer milyarder Mark Cuban. Piyasadaki düşüşe rağmen, kripto varlıklarının teknoloji hisselerinden daha iyi durumda olduğunu açıkladı:

“Hisse senetlerine, tahvillere ve diğer varlıklara yatırım yapmaktan farklı değil. Faiz oranları yükselir, riskli varlıklar düşer. Teknoloji hisselerim kripto paramdan daha kötü performans gösterdi.”

Dünyanın En Zengin Adamı Aynı zamanda Kripto Yatırımcısı

Dijital varlık sektörüne ilgi duyan varlıklı kişilerden bahsederken Elon Musk’tan da bahsetmek gerekir. Geçen yaz Tesla’nın CEO’su Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) sahibi olduğunu açıklamıştı.

2022 yılının başlarında, kripto varlıklarından ayrılmayacağını iddia etti. Ayrıca dünyanın birçok bölgesinde hüküm süren rekor enflasyona da değindi. Musk, insanların çalkantılı zamanlarda itibari paralara sahip olmamaları, bunun yerine fiziksel nesnelere odaklanmaları gerektiğine inanıyor:

“Genel bir ilke olarak, tavsiye arayanlar için, enflasyon yüksekken dolar yerine iyi ürünler ürettiğini düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Binance

LUNA ve UST Nedeniyle Binance US’e Dava Açıldı

SEC, Olumsuz Piyasa Koşullarında Kripto Borsalarını İncelemeye Aldı