in ,

Fomo Nedir Ve Fomoyu Nasıl Aşabiliriz?

FOMO – Fear Of Missing Out – Eksik kalma / kaçırma korkusu demektir.

Fomo, başkalarının yaptığı işlemi görüp, işlemlerin yeterince düşünmeden girilmesine veya uygun olmayan anlarda işlemlerin kapatılmasına yol açabilir. Araştırma eksikliği veya sürüyü takip etme ihtiyacı nedeniyle traderların çok fazla sermaye risk etmesine neden olabilir. Bazıları için, diğerlerinin başarılı olduğunu görmenin yarattığı FOMO duygusu, hızlı tempolu piyasalar ve volatilite ile artmaktadır; kaçırılacak çok şey varmış gibi geliyor.

Yatırımcıların ticarette FOMO kavramını ve bunun neden olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için, bu makalede potansiyel tetikleyicileri ve bunların üstesinden gelmek için önerilerimizi anlatacağız.

Fomo’yu Oluşturan Duygular

  • Açgözlülük
  • Korku
  • Heyecan
  • Kıskançlık
  • Sabırsızlık
  • KaygıFomo

Fomo’yu Tetikleyebilecek Faktörler

Değişken pazarlar : FOMO, insanların bir trende atlamak istediği yükseliş piyasalarıyla sınırlı değildir – herhangi bir yönde piyasa hareketi olduğunda heyecanlanabilirsiniz. Hiçbir trader iyi bir fırsatı kaçırmak istemez lakin her fırsatı yakalayan trader yoktur.

Büyük galibiyet serileri : Son galibiyetlerle canlanan yeni fırsatları tespit etmek ve bunlara kapılmak kolaydır. Ve sorun değil  çünkü herkes yapıyor, değil mi? Maalesef galibiyet serileri sonsuza kadar sürmez.

Tekrarlayan kayıplar : Traderlar bir kısır döngüye girebilirler: bir pozisyona girmek, korkmak, kapatmak, sonra başka bir işleme tekrar girmek; Bu, sonunda daha büyük kayıplara yol açabilir.

Haberler ve söylentiler : Dolaşan bir söylenti duymak, dışarıda kalma hissini artırabilir, gerçeğin araştırılması önemlidir.

Sosyal medya : Sosyal medya ve trading karışımı, herkes kazanıyor gibi göründüğünde toksik olabilir. Sosyal medya içeriğini göründüğü gibi değerlendirmemek ve etkileyicileri araştırmak, yayınları değerlendirmek için zaman ayırmak önemlidir.

Fomo’yu Aşmak için Tavsiyeler

Her zaman başka bir trade olacak, piyasalarda bir çok fırsat oldu/olacak.

Bir plan oluştur ve bu plana sadık kal. Bir trade günlüğü planlamaya yardımcı olur.

Trade ederken duygularını bir kenara bırak. Piyasaların duyguları yoktur.

Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğin sermayeyi kullan.

Piyasaları bilmek çok önemlidir, piyasa hareketlerine aşina ol ve boş vaktinde araştır.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Deniz Akkelle tarafından yazıldı.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

6 Mayıs 2021 Tarihli Ethereum ve Bitcoin Fiyat Analizi

travala

Travala (AVA) Nedir? Kripto Para Dostu Seyahat