in ,

Floki, Sahte Airdrop Dolandırıcılığı Hakkında Topluluğu Uyardı

Floki Inu, paylaştığı gönderide kullanıcı fonlarının kaybına yol açabilecek bu dolandırıcılıklara katılmanın içerdiği potansiyel riskleri vurguladı.

Floki Inu, 24 Eylül’de yaptığı Twitter paylaşımında, Floki topluluğuna bir uyarıda bulunarak, şüphelenmeyen kullanıcıları aldatmaya ve sömürmeye çalışan kötü niyetli aktörlerin varlığı konusunda bilgilendirdi.

Dolandırıcılar, Floki sahiplerini ücretsiz token vaadiyle kandırmayı amaçlayan aldatıcı bir Floki Airdrop planı tasarladılar. Ancak Floki, şu anda devam eden meşru bir FLOKI airdrop etkinliği olmadığını açıkça belirtti.

Cüzdanların bağlanması veya bu sahte airdrop promosyonlarıyla ilişkili herhangi bir web sitesiyle etkileşime girilmesi potansiyel olarak fon kaybına yol açabilir.

Bu, Floki’nin topluluğunu dolandırıcılığın yaygınlığı konusunda uyardığı ilk örnek değil. Geçtiğimiz ay Reddit’te yayınlanan bir gönderide ekip, FLOKI airdrop’ları sunduğunu iddia eden çok sayıda dolandırıcılık grubunun ortaya çıktığını vurgulamıştı. Daha da önemlisi, Floki ekibi bu dolandırıcı kuruluşlarla hiçbir bağlantıları olmadığını açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?