in ,

Floki Inu (FLOKI) Nedir? Nasıl Alınır?

Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile popülerleşen Dogecoin sonrası kripto para piyasasında meme token rüzgarı yaşanmıştı. 

Dogecoin’in ardından çıkan onlarca meme tokenden birkaçı oldukça dikkat çekti. Bunlardan biri Shiba Inu diğeri ise Floki Inu oldu. Elon Musk, 25 Haziran 2021’de Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Musk yaptığı paylaşımda, bir Shiba Inu yavrusu sahipleneceğini ve adını Floki koyacağını belirtti. Bunun üzerine Shiba topluluğuna üye bazı anonim kişiler Floki adlı kripto varlığı yarattı.

Hem Ethereum blok zinciri hem de Binance Smart Chain üzerinde çalışabilen Floki Inu’nun, Floki Vikings olarak bilinen oldukça geniş bir topluluğu bulunuyor. 

Floki Inu Ekibi

Floki Inu, Shiba topluluğunda yer alan anonim kişiler tarafından oluşturulmuştur. Ancak Floki Inu’nun web sitesinde, projenin arkasındaki ekibin yer aldığı bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde; Mr.Brown Whale, B (The Viking) Jackie Xu, Sabre ve Lintern takma isimlerini kullanan 5 kişilik bir ekip yer alıyor. 

Floki Inu Ne Vadediyor? 

Hayata geçirilen birçok meme token herhangi bir proje vadetmediği için popülerliğini bir zaman sonra yitiriyor. Fakat Shiba Inu ve Floki Inu gibi kullanıcılara yenilikler vadeden projeler, ayakta kalmayı başarıyor. 

Floki Inu, Web3 furyasına ayak uyduran kripto para birimlerinden. Floki ekosistemi kendi içinde farklı projeler barındırıyor. Bu projeleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

Valhalla: Floki ile gelir elde edilebilen metaverse odaklı oyun.

FlokiFi: Floki tabanlı merkeziyetsiz finans platformu.

FlokiPlace: NFT pazaryeri.

University of Floki: Kripto odaklı online eğitim platformu. 

Floki Inu Avantajları

  • Hem Ethereum hem de Binance Smart Chain’i desteklemesi,
  • İtibarlı şirket veya diğer projeler ile ekosistemi büyütecek anlaşmalara imza atıyor olması, 
  • Standart bir meme token olmayıp üreten bir ekosistem oluşturması, 
  • Hayırseverlik odaklı girişimlere destek olması.

Floki Inu İstatistikler

Maksimum arzı 20 trilyon olan FLOKI’nin dolaşımdaki arzı bu rakamın %45’ine denk gelen 8 trilyon 917 milyar 452 milyon 316 bin 422’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,0003437 dolar seviyesini 4 Kasım 2021’de gören FLOKI, en düşük fiyat olan 0,00000002 dolar seviyesini ise 9 Ağustos 2021’de görmüştür. 

FLOKI Nasıl Alınır? 

Binance, Huobi, Gate.io, OKX, Uniswap, PancakeSwap gibi birçok popüler kripto varlık alım satım platformunda listelenen FLOKI, yakın zamanda KuCoin’de de listelenmeye başladı. FLOKI almak isteyen kullanıcılar, bu platformlar üzerinden kolayca FLOKI alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Testnet

Positron Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

TrustFi Launchpad’in Yaklaşan IDO Duyurusu