in ,

Flare Network (FLR) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Flare, State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) olmak üzere 2 temel protokole sahip Layer-1 EVM blok zinciridir. Bu protokoller, geliştiricilerin sağlam ve merkeziyetsiz birlikte çalışabilirlik uygulamalarından oluşan bir ekosistem oluşturmasına olanak tanır. Peki, Flare Network nedir ve nasıl satın alınır?

Ekibi ve Yatırımcıları

Flare, University College London’da okurken bir araya gelen CEO Hugo Philion, CTO Sean Rowan ve Dr Nairi Usher tarafından kuruldu.

Avantajları

Flare’in yerel birlikte çalışabilirlik protokolleri, ağın kendisi tarafından güvence altına alınarak çok çeşitli zincir dışı kaynaklardan merkeziyetsiz bir şekilde veri iletmesine olanak tanır. State Connector protokolleri, hem diğer blok zincirlerinden hem de internetten gelen bilgilerin Flare üzerindeki akıllı sözleşmelerle güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Çok sayıda bağımsız veri sağlayıcısı tarafından desteklenen bu merkeziyetsiz veri altyapısını yerel olarak blok zincirine inşa ederek risk en aza indirilir.

Flare’nin temel protokolleri, merkezi kaynaklara dayanmadan verileri sorgulamaya, almaya ve işlemeye teşvik ederek çok çeşitli potansiyel yenilikçi kullanım durumlarıyla birlikte çalışabilir dapp‘lerin geliştirilmesini kolaylaştırabilir.

Tekonomisi

FLR, ödemeler ve validatör node’larda staking için kullanılan yerel tokendir. FLR, bir ERC-20 varyantı olan WFLR’ye de bağlıdır. WFLR tokenleri çeşitli işlevlere hizmet eder. Örneğin FTSO veri sağlayıcılarına devredilebilir veya yönetişime katılmak için stake edilebilirler.

Bu iki kullanım tokenlerin Flare üzerindeki diğer EVM uyumlu dapp’lerde ve akıllı sözleşmelerde kullanılmasını engellemez.

Nasıl Satın Alınır?

FLR almak oldukça basittir. MEXC, Kucoin, Okx, Bitstamp, Bybit borsalarında listelenen bu varlığı borsalar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Mantle Network Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir

Ethereum (ETH) Olumlu Fiyatlanmaya Devam Ediyor