içinde , ,

Findora ve Polygon’un Rialto Bridge Testnet’i Yayında! Nasıl Katılınır?

Findora, Rialto Bridge

Rialto Bridge, BNB Chain, Ethereum ve yakında Polygon’daki varlıkları Findora’nın gizliliği koruyan platformuna bağlayarak değiştirilebilir ve değiştirilemez token’ları destekler.

Findora Vakfı, Polygon-to-Findora yolunun lansmanını kutlamak ve kapsamlı topluluk testlerini teşvik etmek için “Building Up the Bridge” (Köprü İnşa Etme) kampanyasına sponsor oluyor.

Rialto Bridge, Venedik’i daha geniş Akdeniz dünyasıyla ilk birleştiren ünlü köprüdür. Aynı zamanda Findora’yı daha geniş Web3 evrenine bağlayan ilk köprünün adıdır.

Rialto Bridge, Findora’nın gizlilik özelliklerini herhangi bir bağlı zincire aktarmasına izin verir ve Rialto’nun açtığı en yeni yol Findora ve Polygon arasındadır. Bu, Findora için daha fazla likidite sağlayacak ve Polygon (MATIC) token’larının ve NFT’lerin Findora’ya geçmesine ve ölçeklenebilir kanıt sistemlerine katılmasına izin verecektir.

Findora, Rialto Bridge

Kampanya 18 Ağustos’ta saat 15.00 PST’de Türkiye Saati ile 19 Ağustos 02.00’de başlayacak.
Kampanyaya buradan kaydolduktan sonra köprüyü geçmeden önce Findora’yı sosyal medyada takip etmeniz gerekecek. Rialto Bridge testnet üzerinden nasıl geçeceğinize dair talimatlar aşağıdadır.

Aşağıdaki görevleri tamamlayan ilk 10.000 katılımcı, 5 dolar değerinde FRA token’ı kazanacak ve token’larını kampanya sona erdikten bir hafta sonra alacak. Ödüller dağıtılmadan önce KYC gereklidir. İşte her adımın kullanışlı bir listesi:

 • Kampanyaya kaydolun.
 • Findora Discord sunucusundaki #Rialto-bridge kanalına katılın.
 • Kayıtlı Twitter hesabınızla Twitter’da @findora’yı takip edin.
 • @findoraen Telegram grubuna katılın.
 • Polygon Mumbai testnet’ten Findora Anvil testnet’e en az 0.01 USDT, USDC veya SAND token’ları aktarın. Web3 uygulamasını kullandığınızdan emin olun.
 • Findora Anvil testnet’ten Polygon Mumbai testnet’e en az 0.01 USDT/ USDC/SAND aktarın.
 • Findora testnet’ten en az 1 NFT’yi Polygon Mumbai’ye aktarın.
 • En az 1 NFT’yi Polygon Mumbai’den Findora testnet’e aktarın.

Rialto Bridge

Testnet’e Nasıl Katılınır?

Rialto Bridge testnet’e başlamanız için hızlı bir kılavuz:

1. Adım: MetaMask’i Polygon Mumbai test ağında çalışacak şekilde yapılandırın.

2. Adım: Metamask’ın ağ ayarlarını yapılandırarak Findora testnet üzerinde çalışmak için Metamask’ı kurun:

3. Adım: https://faucet.polygon.technology/ adresindeki Polygon Mumbai testnet faucet’ten ücretsiz MATIC token’ları isteyin.

Bu test ağı token’ları, Polygon Mumbai test ağı tarafında Rialto Bridge gaz ücretlerini ödemek için gereklidir. Test token’larınızın MetaMask cüzdanınızda görünmesi birkaç dakika sürebilir.

4. Adım: Test MATIC token’larınızı USDT, USDC veya SAND’a dönüştürün

MATIC’inizi değiştirerek USDT, SAND veya USDC’yi almak için eski hızlı değiştirme sürümünü kullanın. Çalışmıyorsa değiştirirken Mumbai’ye geri dönmeden önce MATIC ağına geçmeyi deneyin. İşlemin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir. Rialto Bridge, ana ağa dağıtıldığında daha fazla Polygon varlığını destekleyecektir.

5. Adım:  Mumbai’den Rialto Bridge üzerinden Findora Anvil test ağına geçin.

anvil.rialtobridge.io adresini ziyaret edin ve Metamask cüzdanınızı bağlayın. Ardından, “Source Network (Kaynak Ağı)”nı Mumbai olarak değiştirin. Polygon Mumbai testnetinden Findora Anvil Testnet’e aktarmak istediğiniz miktarı ve token türünü girin. Hedef (Findora Anvil Testnet) cüzdan adresinizi girin ve “Start Transfer (Aktarımı Başlat)’a tıklayın.

NFT’lerle Rialto Bridge Nasıl Geçilir?

Rialto Bridge, Polygon-to-Findora yolu, hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez token’ları destekleyecektir. Ethereum ve BNB Chain için NFT desteği de yakında takip edecek. Tamamlandığında, bu yükseltmeler Ethereum, BNB Chain veya Polygon üzerinde mint edilen NFT’lerin Findora’ya taşınmasını mümkün kılacaktır. Böylece onlar da gizli olarak aktarılabilir.

Mühendisler yakında NFT’nin cüzdan adresini ve sözleşme ayrıntılarını Findora Ağında gönderirken ve alırken korumayı mümkün kılacak bir şifreleme işlevi olan Üçlü Maskeleme’yi başlatmayı umuyorlar.

Mumbai ve Anvil Testnet’leri için yukarıda gösterilen RPC konfigürasyonlarını ekledikten sonra test kampanyası için NFT’leri Mumbai Testnet’ten Anvil Testnet’e aktarma süreci çok benzer:

1.Adım: Anvil Testnet NFT Faucet’ten bir NFT alın.

https://anvil.rialtobridge.io/transfer adresine gidin ve ticareti Findora Anvil test ağından Polygon Mumbai tesnet’e gidecek şekilde ayarlayın. Bir “NFT Faucet” düğmesinin göründüğünü göreceksiniz.

Not: NFT faucet’ten talepte bulunmadan önce Anvil test ağında FRA token’larınız olduğundan emin olun. Findora resmi Discord’a katılın.

2. Adım: NFT’yi cüzdanınıza kaydedin.

Mint ücretini karşılamak için cüzdanınızda biraz FRA olduğundan emin olun ve NFT Faucet düğmesini tıklayın. NFT cüzdanınızda mint edilecektir. NOT: Token ID’yi not aldığınızdan emin olun.

3.Adım: NFT’yi aktarın.

İşlemde token türünü ERC-721 olarak değiştirdiğinizden ve sizin için mint’lenen NFT’nin Token ID’sini girdiğinizden emin olun. Polygon Mumbai test ağında bulunan bir hedef adres seçin.
EthCC hackathon kazananı hitall.io, Anvil test ağında da konuşlandırılmış özel bir NFT pazar yeridir. Ayrıca köprüyü test ettikten sonra 721 token’ınızı Hitall’da listeleyebilirsiniz.

NOT: Token bakiyesini görmek için token’ları MetaMask’a aktarmanız gerekiyorsa bunların token sözleşme adresleri şunlardır:

 • Polygon Mumbai’de FRA: 0xF18048b3C998E5Bf4e9786278290c1FDA7F2b1E0
 • Findora’da WETH_p: 0x66a8446BF2665f21d766558748CA46DA1aAE7E2C
 • Findora’da USDT_p: 0x01d79d0A2dC2fB13710A22d3e85984DC1f75eE60
 • Findora’da USDC_p: 0x3e1a88Ace379d50Cc7F9523a93B52e6EB427489f
 • Findora’da SAND_p: 0x7c2e8aE011d32aEDBA14d97096bCff0a0B392597
 • Findora’da WBTC_p: 0xc358d38d7E4F969507882C11C465BbD45BE33C82

Gaz Ücretlerinizi Geri Alın!

Findora Vakfı, ana ağdaki Rialto Bridge’yi geçerken ortaya çıkan gaz ücretlerini de karşılıyor. Bu, sınırlı bir süre için BNB Chain ve Ethereum zincirinden gaz ücretlerini geri ödeyeceği anlamına gelir. Polygon Bridge ana ağa dağıtıldığında, geri ödeme programı bu yoldaki işlemler için de geçerli olacaktır. Fonların hala mevcut olduğu varsayılarak.

Kaynak: Medium-Findora

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Arbitrum

Arbitrum Airdrop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sorare’de Orta Saha Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler