içinde ,

Filecoin (FIL) Neden Artıyor?

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL), 24 saat içerisinde %41.26 artarak 11.40 dolar seviyesini gördü. Bu yazı yazıldığı sırada ise 9.93 dolardan işlem görüyor. 

Temel analiz ile artışının sebeplerine ve Filecoin (FIL) için gerçekleşen son güncel haberlere bakıldığında Harvard University dikkat çekiyor.

27 Temmuz’da Filecoin Foundation for the Discentralized Web (FFDW), Harvard Üniversitesi Kütüphane İnovasyon Laboratuvarı (LIL) ile “Açık Bilgiyi Demokratikleştirme” programı olarak adlandırılan bir girişimi destekleyeceğini duyurdu. FFDW’nin desteğiyle LIL, dijital bilgileri koruyabilen merkeziyetsiz teknolojileri keşfetmeyi planlıyor.

Filecoin, Protocol Labs tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir blok zinciridir ve IPFS dağıtılmış ağının üzerine inşa edilmiştir. LIL ve FFDW, işbirlikçi çabalar aracılığıyla teknolojinin “güvenilir kaynaklar” ve “dijital bilgilerin uzun vadeli korunması” oluşturmaya nasıl yardımcı olabileceğini ele almak istiyor.

FIL Sentiment (Duygu) Analizi

Filecoin (FIL), son birkaç gün içinde sosyal hakimiyet metriğinde güçlü artışlar kaydetti. Bu, daha fazla maruz kalma sağlamış ve daha fazla yatırımcının gelmesine yol açmış görünüyor.

Filecoin (FIL)
Santiment: Sosyal Hakimiyet Metriği

Fiyat hareketlerinin nispeten sakin olması, FIL token’ı güçlü bir fiyat performansı için iyi bir aday konumuna getirdi.  Sonuç olarak FIL, 26 Haziran’dan bu yana güçlü bir satın alma baskısı dalgası gördü.

Filecoin (FIL) Teknik Analizi

Uzunca bir süre yatay kanal içerisinde hareket eden Filecoin (FIL), bu kanalı yukarı yönlü kırması ile sert bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi. Kırılım ile birlikte %80 üzerinde bir artış gösterirken, bu analizin yapıldığı saatlerde 10.03 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 12.25 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaşabilir. Bu direnç seviyesinin de aşılması halinde 21.20 dolar seviyelerine kadar yükselişlerini devam ettirebilir. Olası bir geri çekilme halinde ise 7.25-7.75 dolar bölgesinde majör destek bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin (BTC)’de Düşüş Trendi mi Başlıyor? I Güncel Teknik Analiz

Aleo Testnet 3 Kullanıma Açılıyor! Aleo Testnet 3’e Nasıl Katılınır?