in ,

Fight Of The Ages (FOTA) Nedir?

Fight Of The Ages (FOTA), Hybrid of MOBA-RPG kapsamında olan ve MicrosoftMesh (MR) Teknolojisi ile entegre olan bir AAA Metaverse Oyun projesidir.

Fight of the Ages (FOTA) evrendeki birçok ırkın yer aldığı fantezi evreni olan bir Triple-A MOBA Oyunu projesidir. Oyun içerisinde, kullanıcıların yolculuk sırasında değerli dijital varlıklara sahip olma olasılığını hissedebilmeleri için NFT Teknolojisi optimize edilmiştir. Oyun metaverse platformu Microsoft Mesh’i entegre ederek daha gerçekçi bir evrene dönüştürmek amacı taşıyor.

FOTA , Metaverse’i en iyi şekilde keşfetmek ve deneyimlemek için Microsoft Corporation tarafından oluşturulan bir Platform olan Microsoft Mesh teknolojisini entegre eder. Microsoft Mesh, MR teknolojisini tam olarak destekleyen dünyanın ilk platformudur. MR, VR (Sanal gerçeklik) ve AR (Artırılmış gerçeklik) teknolojilerinin bir birleşimidir.

Fight of the Ages (FOTA) Oyunu

Oyun bütün bir kozmolojiye ve oldukça benzersiz bir mitolojiye sahiptir ve birçok seviyede çalışır. Oyun içerisinde;

Üç REALMS’i var:

 • Sonsuzluk Ülkesi olarak da bilinen Grönland, evrenin sırlarının saklandığı vaat edilmiş toprak olarak kabul edilir.
 • Dünya, Üstün Medeniyetler Ülkesi olarak bilinir.
 • Kabus, Sınırsız Terörün diyarıdır.

YARIŞLAR var:

 • Omni, evrende yaratılan ilk ırktır. Ather’in onayını alan Omni, büyük bir içsel güce ve enerjiye sahiptir.
 • Ejderhalar, genellikle Grönland’ın üzerinde uçan devasa kanatları olan gizemli yaratıklardır.
 • İnsanlar, çeviklik ve yüksek sosyal davranışla Dünya’nın çoğunu oluşturur.
 • Elf, gökyüzünün efendileri olan Omni’nin koruması altında en başından ortaya çıkan doğaüstü elf ırkıdır.
 • Keen’ler mekanik yapılı varlıklardır. Simyacılar olarak bilinirler, çünkü evrenin en temeli olduğu söylenen mineralleri ve malzemeleri, herhangi bir hasarı iyileştiren yıkıcı silahlar veya iksirler yaratmak için dönüştürecek enerjiye sahip oldukları için.
 • Demon, The Nightmare ülkesinin keşfi sırasında bozulan Omnis’in torunları olduğu söylenen karanlık yaratıkların bir ırkıdır.
 • CanavarlarKabus’un yerli sakinleridir. Zorlu arazilerde yaşayan olağanüstü dayanıklılığa sahip vahşi yaratıklardır. Vücutlarındaki kara büyü o kadar şiddetli ve öldürücü hale geldi ki kimse bu vahşeti kontrol edemezdi.
 • Ogre, Demon’un Aether’e sahip olma hırsına hizmet eden vahşi bir ordu olmak için yaratılmış bir canavar ırkıdır.

Ayrıca SINIFLAR var: Mage, Priest, Warlock, Warrior, Chemist, Hunter, Assassin, Mech

NFTs

Oyun İçi NFT Ögeleri

Oyuncular, FOTA Marketplace’teki Resmi Mağaza’dan doğrudan Seviye 0 ile Kahraman satın alabilirler. Lansmandan hemen sonra FOTA, kullanıcıların including Common, Rare, Epic ve Legendary dahil olmak üzere dört ana gruba ayrılmış 70 farklı NFT türünü kullanmasına izin verdi.

FOTALAND

The Unity Saga döneminde, FOTA, oyuncuların Grönland, Dünya ve Kabus’ta 3 farklı gezegende 30 toprak fethetmelerine izin veriyor. Her arazi benzersiz bir NFT varlığı olacak. Ek olarak, NFT Arazi Sahiplerinin kendi Klan üyeleriyle bu araziyi satmalarına veya kiralamalarına izin verilir.

SKIN

FOTA için, Skin sistemi oyuncuların oyundaki karakterlerinin görünümünü değiştirmelerine olanak tanır. Ayrıca, oyuncuların Oyundaki Kahramanların görünümünü kişiselleştirmelerine izin vermek için sınırlı sayıda Görünüm NFT varlıkları olarak piyasaya sürülecek. NFT varlıkları olarak, oyuncular FOTA Marketplace’te Dış Görünüm ticareti yapabilirler.

The Unity Saga

 • Kampanya (Oyuncuya Karşı Çevre)
 • Düello (Mücadele)
 • Turnuva
 • Sınıf Oluştur
 • Klan Kur

The Worlds Saga

The Worlds Saga sırasında oyuncular resmi olarak MOBA oyun serisinin yeni bir çağına girecekler; burada her oyuncu bir kahramanı kontrol ederek müttefik bir takımı takip ederek evren boyunca genişleyen bir Dünya Haritasında 7 yeni gezegeni ve birçok yeni yeri keşfedecek. Platform, milyonlarca oyuncunun tüm evrenin bir dünya haritasında gerçek zamanlı görevleri fethetmesine izin verecek.

Fight of the Ages FOTA platformunun trailer’ını buradan izleyebilirsiniz:

Fight of the Ages FOTA sosyal medya hesaplarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

Roadmap

FOTA
Fight of the Ages FOTA yol haritası

Partner ve Yatırımcıları

FOTA

FOTA Tokeni

$FOTA, Binance Smart Chain üzerine entegre edilmiş metaverse oyun platformu olan Fight of the Ages’in yönetişim tokenıdır. Gelecekte, Solana ve Polygon gibi diğer Blockchain platformlarının da FOTA ekosistemi ile optimize edilmesi planlanıyor.

FOTA

Toplam arzı 700,000,000 olan FOTA tokenin dağıtımı ise şu şekildedir:

FOTA

Fight of the Ages (FOTA) Flash IDO’suna katılım için TFI Loyalty Governance havuzuna en az 5000 $TFI stake etmelisiniz.

Yukarıda belirtilen linkteki TFI Loyalty Governance havuzuna en az 5000 $TFI stake etmeniz size garantili alım hakkı sağlayacaktır. Bu havuza stake edildiğinde tokenleriniz kilitli kalmayacaktır, fakat 10 gün içinde unstake ederseniz %1 kesinti olacağını ve aynı cüzdan ile bir daha stake edemeyeceğinizi unutmayın.

Katılım için Snapshot tarihi, Flash IDO’nun tarihi, IDO fiyatı, vesting ve tahsis hakları şimdilik belli değil. Detaylar yakında açıklanacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Efinity (EFI) Huobi Global’de Listeleniyor: EFI Nedir?

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 7 Ocak 2022