içinde

FIFA ve Crypto.com Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

FIFA, bu yıl Katar’da yapılacak Dünya Kupası’nın sponsoru olarak kripto para ticaret platformu Crypto.com’u seçti.

FIFA ortaklarının yanı sıra, 32 takımdan oluşan turnuvanın resmi sponsorları arasında Budweiser, Hisense, McDonald’s, Mengniu Dairy ve Vivo bulunuyor. Bu üst düzey sponsorlar arasında Adidas, Coca-Cola ve Visa da yer alıyor.

Kripto para alanındaki ilk hamlesini yapan FIFA’nın, Crypto.com ile yaptığı anlaşmanın finansal şartları henüz açıklanmadı.

Crypto.com, dünya genelinde on milyondan fazla müşteriye sahip. Bununla birlikte, Amerika, Avrupa ve Asya’da yaklaşık 4.000 çalışanı var. Yapılacak olan turnuvada ise katılımcılara özel fırsatlarla marka görünürlüğü sağlamayı hedefliyor.

Anlaşmayla birlikte, Crypto.com’un spor alanındaki sponsorlukları genişlemeye devam ediyor. Geçen yılın sonunda, Los Angeles Lakers, Sparks ve Kings’in isim hakları için 700 milyon ABD Doları değerinde 20 yıllık bir anlaşmayı kabul etmişti.

Şirketin ayrıca Formula 1, Ultimate Fighting Championship (UFC) ve Paris Saint-Germain’in yanı sıra Avustralya Futbol Ligi (AFL), Philadelphia 76ers ve Fnatic e-spor organizasyonu gibi büyük çaplı ortaklıkları bulunuyor.

Crypto.com, 2022 Dünya Kupası’nın sponsoru olmayı kabul eden son şirket oldu.

Etkinliğin 21 Kasım’da başlaması ve 18 Aralık’ta final maçını yapması planlanıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

CheersLand’in Yaklaşan Nomad Exiles IGO Duyurusu

Stargate Finance (STG) KuCoin’de Listeleniyor: Stargate Finance (STG) Nedir?