in ,

FIFA Dünya Kupası 2022 Başladı, Fan Token’lar Ne Durumda?

Beklenen gün geldi çattı. 4 yılda bir gerçekleştirilen FIFA Dünya Kupası bu yıl fan token heyecanına da sahne olacak. 20 Kasım’da ev sahibi Katar ve Ekvador arasında gerçekleşen maç ile birlikte start alan organizasyon, fan token’ların da yükselmesine öncülük etti. 

FTX çöküşü sonrası kripto para piyasası hala tam anlamıyla toparlanamamış olsa da fan token’lar ralli yaşamaya başladı. Bitcoin 16 bin seviyelerinde yer alırken lider altcoin Ethereum, 1.180 dolar seviyesinde yer alıyor. Dünya Kupası organizasyonunda yer alan Arjantin, İspanya, Brezilya ve Portekiz gibi milli takımların fan token’ları ise %20’nin üzerinde artış kaydetti. 18 Aralık 2022’ye kadar devam edecek olan etkinlikte milli takımların performansına göre fan token’lara olan ilginin de artması bekleniyor. 

Son 7 günde Brezilya Fan Token %37’nin üstünde değer kazanırken Portekiz %23, İspanya %41, Arjantin ise %18’in üzerinde değer kazandı. Fan token ihraççısı Chiliz ise son 24 saatte %18 değer kaybetse de son 7 günde %2’nin üzerinde artış yaşadı. Son 30 günde yaşanan kazançlara bakacak olursak Chiliz son 30 günde yatırımcılarına %47,5 kazanç sağladı. On-chain verilerine bakıldığında elinde CHZ tutan yatırımcıların sayısı artış yaşadı. 

FTX krizi ve piyasada yaşanan likidite sorununundan kaynaklı olarak kötü bir görünüm izleyen kripto para piyasasında öne çıkan fan token’lar, ilerleyen günlerde daha dikkat çekici performanslar sergileyebilir. Özellikle Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin Portekiz ve Arjantin milli takımları ile boy gösterecek olması, oyuncuların hayranlarının fan token’lara yatırım yapmasına neden olabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

On-Chain Verilerine Göre Bitcoin için Yeni Dip Neresi?

funding round

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri