içinde

FIFA, Blockchain Destekli FIFA+ Collect’i Tanıttı

Dünyanın en büyük uluslararası futbol yönetim organı olan FIFA, blockchain teknolojisi ile tasarlanan ilk büyük ürünü olan ‘FIFA+ Collect’i tanıttı. Eylül ayının sonunda başlayacak olan bu platform, futbol taraftarlarına “ikonik FIFA World Cup™ ve FIFA Women’s World Cup™ sanat ve görüntülerini temsil eden dijital koleksiyonlara sahip olma fırsatı verecek.

Taraftar etkileşimini arttırma motivasyonuyla hareket eden FIFA’nın yaptığı açıklamaya göre, FIFA+ Collect, taraftarların “FIFA World Cup™ ve FIFA Women’s World Cup™ anlarına sahip olmaları için bir seçenek sunuyor. FIFA+ Collect, Mayıs ayında FIFA’nın resmi blok zinciri platformu olarak seçilen Algorand ağında işlemlerini gerçekleştirecek. İki binden fazla küresel kuruluş, hükümet ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması da operasyon zinciri olarak Algorand’ı tercih etti.

“Fandom değişiyor ve dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları oyuna yeni ve heyecan verici şekillerde dahil oluyor” şeklinde açıklama da bulunan FIFA CEO’su Romy Gai şunları ekledi:

FIFA koleksiyonlarını tüm futbol taraftarının kullanımına sunarak, herkesin eşit derecede sahip olma olanağını demokratikleştiriyor. Spor hatıraları ve çıkartmalar gibi bu da dünyanın dört bir yanındaki hayranların en sevdikleri oyuncularla, anlarla ve daha fazlasıyla yeni platformlarda etkileşim kurmaları için erişilebilir bir fırsat.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Algorand’ın geçici CEO’su W. Sean Ford, “Bu iş birliği yenilikçi ruhunun ve dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarıyla doğrudan ve sorunsuz bir şekilde etkileşim kurma hedefinin bir parçasıdır ” dedi.

Yeni platform tüm web ve mobil cihazlarda kullanılabilirken İngilizce, Fransızca ve İspanyolca’yı destekleyecek. Kasım sonunda Katar’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası başlarken küresel futbol turnuvasından kesitler de dijital koleksiyonlara dönüştürülebilecek. FIFA+ Collect’in lansmanına hangi koleksiyonların dahil edileceğine dair daha fazla ayrıntı yakında yayınlanacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Beklenen Cardano (ADA) Vasil Hard Fork Tarihi Açıklandı

Ethereum (ETH) Balinaları, Varlıklarını Borsalara Taşıyor