in , ,

FIFA, 2022 Dünya Kupası Öncesi Dört Blockchain Oyununu Başlattı

Kasım ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenen Katar 2022 FIFA Dünya Kupası öncesi FIFA, blok zinciri tabanlı dört Web3 oyununu tanıttı.

2022 Dünya Kupası’nın açılış törenine sayılı günler kala FIFA, dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarının katılabileceği birbirinden farklı dört oyun piyasaya sürdü. FIFA, Çarşamba günü yaptığı resmi duyuruda Web3’ün önemli olduğunu ve e-sporun artan önemini vurguladı. Bu oyunlar, Uplandme, Phygtl, Altered State Machine ve Matchday video oyun stüdyoları tarafından desteklenecek.

Altered State Machine tarafından geliştirilen “AI League: FIFA World Cup Qatar Edition” oyunu listenin ilk sırasında yer alıyor. Oyun, kullanıcıların bir futbol sahasında antrenör olarak hareket etmelerine izin verdiği bir deneyim sunuyor. Listenin ikinci sırasında yer alan Uplandme, kullanıcıların 2022 Dünya Kupası ile ilgili dijital koleksiyonların satın alınmasını sağlayan bir özellik içeriyor. Bununla birlikte oyun, kullanıcıların Metaverse’de seyahat edebilecekleri ve alışveriş yapabilecekleri FIFA World Cup Lusail Stadyumu’nun sanal versiyonunu da tanıtacak.

Üçüncüsü Matchday Challenge, oyuncuların arkadaşları arasında futbol kartlarını kullanarak maçların sonuçlarını tahmin etmelerini sağlıyor. Son olarak Phygtl – FIFA World Cup Qatar 2022 ise sunduğu mobil uygulama ile kullanıcıların Dünya kupası etkinliklerine dahil olmasını sağlayacak.

Özellikle Metaverse dünyasına ilgili olan FIFA, Ekim ayında video oyunu geliştiricisi Roblox ile kullanıcılarının ve futbol taraftarlarının sanal FIFA World ortamına erişmesine izin verecek bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bununla birlikte, Algorand ile bir FIFA ortaklık kurduğu biliniyor. Böylelikle FIFA’nın resmi blok zinciri ortağı olarak Algorand, FIFA’nın blok zinciri tabanlı anlaşmalarını yürütecek ve geliştirecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

The Sandbox (SAND) Nasıl Stake Edilir?

NFT Trade Ederek Nasıl Ayda 200.000 Dolardan Fazla Kazanılır?