in ,

Fidelity, Metaverse ETF’leri İçin SEC’e Başvuruda Bulundu

Fidelity, Kanada’da spot Bitcoin ETF kurduktan sonra; şimdi odağını ABD’deki Metaverse tabanlı ETF’lere kaydırdı ve SEC’e başvuruda bulundu.

Büyük varlık yöneticisi Fidelity Investments, ETF için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurdu. Finansal ürünler, Metaverse endüstrisinde yer alan firmaları takip edecek.

Geçen yıl Eylül ayında şirket, yatırımcıların dijital varlık hizmetlerine yönelik artan iştahını ve piyasanın vadesini gerekçe olarak göstererek Komisyon’u ürüne yeşil ışık yakmaya çağırmıştı. Aynı zamanda Fidelity, Kanada’da Aralık 2021’de bir spot Bitcoin ETF kurdu. Fidelity Advantage Bitcoin ETF (FBTC) olarak adlandırılan ürün, fiziksel Bitcoin’leri doğrudan elde ediyor.

SEC

SEC ile yakın zamanda yapılan bir dosyaya göre; kuruluş şansını ABD’de borsada işlem gören fonlarla tekrar denemek istiyor. Bunlar, “Metaverse’i kurmak ve etkinleştirmekle ilgili ürün veya hizmetleri geliştiren, üreten, dağıtan veya satan küresel evren şirketlerinin performansını” takip edecek.

Fidelity Crypto Industry ve Digital Payments ETF olarak adlandırılan fonlar, dijital varlık destek hizmetleri, kripto madenciliği veya dijital ödeme işlemlerine odaklanan firmalardan oluşan dahili bir endeksin performansını değiştirmeyi amaçlayacak. Ürünler, gerçek kriptopara birimlerine veya ICO’lara yatırım yapmayacaktır.

Boston merkezli Geode Capital Management, her iki fona da alt danışmanlık yapacak. Sorumlu yöneticileri arasında Deane Gyllenhaal, Louis Bottari ve Peter Matthew yer alıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin ile Almayı Tercih Etti

Rusya, 2022 Sonuna Kadar Kriptoyu Düzenlemek için Yol Haritasını Hazırlıyor