Fenerbahçe (FB) Token Fiyatını Neler Etkileyebilir?

Sarı Lavicertlilerin, ilk kriptoparasını kendi yazması, diğer fan tokenlerinden onu ayıran bir özellik oldu.

Fenerbahçe Token

Fenerbahçe (FB) Token, Paribu platformunun katkılarıyla geçtiğimiz hafta ön satışa sunuldu. Varlığın tam adı “Fenerbahçe Token” olarak bilinmektedir. Satışa sunulan FB tokenine ilgi oldukça büyüktü. Satışa sunulan 2. seçenekteki tokenlar kısa sürede tükendi.

Sarı Lavicertliler, ilk kriptoparasını kendi yazması, diğer fan tokenlerinden onu ayıran bir özellik oldu. Fenerbahçe Token, Ethereum (ETH) blockchain’i üzerine kurulmuştur. “Utility Token” (hizmet tokeni) olarak da adlandırılmaktadır.

Fenerbahçe (FB) Token

FB Tokeni, tokeni alan bireylere bazı ayrıcalıklar sunacak. Bu ayrıcalıklar arasında; marş seçimi, forma tasarımları ve anket oylamaları gibi bir takım taraftar istekleri yer alıyor. Fenerbahçe Token ayrıca teknik direktör, yönetim heyeti ve takım yöneticileriyle de tanışma imkanına sahip olacak.

Fenerbahçe Token Fiyatını Neler Etkiler?

Arz ve talep, diğer tüm yatırım araçlarında olduğu gibi kriptopara piyasasındaki fiyat değişimini etkileyen faktörlerden birisidir. Birçok kriptopara birimi sınırlı bir arza sahiptir. Belirli bir kripto para birimindeki kısıtlı arza karşılık artan talep, ilgili kriptopara biriminin fiyatının artmasını sağlar. Arzın yüksek talebin ise düşük olduğu durumda ise ilgili kriptoparanın fiyatında düşüş meydana gelir.

Spekülatif yatırımcılar token birimlerinden hızlıca al sat yaparak kazanç sağlamayı umar, bu da piyasada kısa süreli dalgalanmalara neden olabilir. Bir kripto parabiriminin çok büyük miktarını elinde tutan ve “balina” olarak adlandırılan yatırımcıların gerçekleştirdiği spekülatif alım-satımlar piyasada çok büyük etkiler yaratabilmektedir.

Fenerbahçe Token’in fiyatını etkileyecek sportif durumlar ise transfer haberleri, büyük maçlardaki galibiyetler, sponsor anlaşmaları, ligde iyi bir konum, forma satışları gibi özellikleri sıralayabiliriz. Bununla birlikte, ör. Fenerbahçe Token Paribu borsasının dışında daha çok global borsalar olan Binance, Kucoin, Kraken, Coinlist, Chiliz gibi büyük hacimli borsalardan birinde listeleme alması fiyata pozitif etki edecek gelişmelerden biri olarak sayabiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

ZKSwap BSC

ZKSwap BSC’ye Layer 2 Protokolü Getiriyor

Koinsaati

Dijital Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Gerçek ve İstatistik