içinde ,

FED Toplantısı Öncesi Bitcoin (BTC)’de Kritik Seviyeler I 16.03.2022

Uzun zamandır beklenen FED toplantısı geldi çattı ve bütün gözler bu akşam açıklanacak olan kararların içerisindeki faiz artışı ve bilanço daraltılması kısmında olacak.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Aralık ayında yapılan açıklamada 0.50 puan artışı belirten FED üyeleri, Rusya-Ukrayna savaşının başlaması ve ABD enflasyon rakamlarının tarihi zirveye ulaşması nedeni ile geçtiğimiz ay 0.25 puan artışın bugünkü ortamda daha sağlıklı olacağına dair açıklamalarda bulunmuştu.

Bu açıklama sonrası %96 civarında beklenti 0.25 olarak fiyatlanmaya başladı. %4 gibi bir beklenti ile 0.50 olasılığı bulunurken, faiz artışının yapılmamasına piyasalar %0 beklenti ile yaklaşıyor. Bu seçenekler göz önünde bulundurulduğunda piyasaların nasıl bir fiyatlama yapacağı da bir belirsizlik içerisine düştü.

Son dönemlerde Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında yaşanan belirsizlik ve kısıtlı hareketler de bu özetin bir parçası oldu. Hafta başından itibaren yukarı yönlü hareketler gerçekleştiren Bitcoin (BTC) bugün sabah saatlerinde yaşadığı volatil hareketler ile dikkatleri tekrardan üzerine çekti.

Bir önceki analizimde bahsetmiş olduğum 38.450-39.120 dolar bölgesindeki destek üzerinde gerçekleşen akümülasyon sonrası sert bir yükseliş hareketi ile 40.400-40.700 bölgesindeki majör dirence kadar artış gösterdi. Ancak bu direnç bölgesinden reddedilmesi ile piyasa genelindeki güvenin sarsıldığını da yapılan yorumlar ve analizlerden de görebiliyoruz.

FED faiz kararı öncesi dikkat edilmesi gereken başlıca seviyeler yine yukarıda bahsettiğim seviyeler aralığında geçecek gibi görünüyor. 40.400-40.700 majör direnç bölgesinin kırılması halinde 41.900 ara direncine kadar yükselişler devam edebilir. Bu direnç seviyesinin kırılması ile 44.000-45.100 dolar bölgesindeki bir diğer majör direnç bölgesine kadar yükseliş trendi devam edebilir. 40.400-40.700 bölgesinden ikinci defa reddedilmesi halinde ise 38.450-39.120 dolar bölgesindeki desteğe kadar geri çekilmeler izleyebiliriz. Bu bölgenin aşağı yönlü kırılımı halinde ise 37.120 dolar seviyesinde destek bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

CheersLand’in Yaklaşan DefiYield Private Sale Duyurusu

Melos Studio (MELOS) KuCoin’de Listeleniyor: Melos Studio (MELOS) Nedir?