içinde , , , ,

FED Sonrası Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’da Kritik Seviyeler!

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

FED tarafından gelen tarihi faiz kararı sonrasında bir rahatlama yaşayan ve yukarı yönlü hızlı bir hareket gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 21,200 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Haftaya kötü bir başlangıç yaparak piyasa genelinde büyük bir panik yaşanmasına sebep olan Bitcoin (BTC) son olarak 22,400-23,800 dolar bölgesindeki majör desteği de sert bir şekilde kırmıştı. Bu kırılım sonrası 20,111 dolar seviyelerinde kadar düşerken, bu seviyeden bir miktar geri dönüş yaşadı.

Bu geri dönüş ile birlikte 22,400-23,800 bölgesinin retest’ini tamamlayarak düşüş için onay almış gibi görünen Bitcoin (BTC), bu senaryonun gerçekleşmesi halinde 19,450 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşlerini devam ettirebilir. Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi için öncelikle bu bölgenin üzerinde sağlıklı bir fiyatlanma görülmesi daha faydalı olabilir.

Ethereum (ETH)

Optimism (OP) ve Celsius (CEL) tarafında yaşanan olaylar nedeni ile gündeme negatif bir şekilde geri dönen Ethereum (ETH), 1040 dolar seviyelerindeki destekten geri dönüş ve toparlanma çalışmaları için çabalıyor.

Ancak bu kısa süreli yükseliş hareketi sınırlı kalan Ethereum (ETH) bu yazının hazırlandığı saatlerde 1120 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, gerçekleştirdiği kazançların da büyük bir kısmını geri verdi. Düşüş trendinin devam etmesi halinde sırası ile 1040 ve 920 dolar destekleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1350 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

MetaMask Güvenlik Açığı Bildirdi! Fonlarınız Güvende mi?

Dogechain Test Ağını (Testnet) Başlattı! Kullanım Alanları Neler?