içinde , ,

FED kararları sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

Global para piyasalarına entegre olmaya başlamasıyla, yatırım ürünleri üzerindeki etkilere göre de hareket etmeye başlayan Bitcoin ve kriptopara piyasası, son iki haftadır da FED toplantısına odaklanmış bir şekilde, düşük volatilite ile işlem görüyordu.

Bu toplantıdan çıkacak kararları bekleyen piyasalar, bu süreç içerisinde sert satışlara maruz kaldı. Bitcoin tarafında ise 42.000 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanarak, 46.000-48.000 dolar bandında yatay hareketler ile sürecin sonlanmasını bekledi.

Bitcoin (BTC)
FED kararları sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

Beklenen kararların çıkması ile, FED faiz artışları ve varlık alım programı hakkında daha net bilgiler vererek belirsizliği sonlandırdı. Toplantı sonunda yapılan açıklamalar ile sert yükselişlerin izlenmesini bu belirsizliğin ortadan kalkmasına bağlayabiliriz. Ancak ilerleyen süreçte dolar endeksinin değer kazanacak olmasını etkileyen bu kararlar orta ve uzun vadede, FED kararları değişmediği sürece negatif bir piyasa sunabilir.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 49.000 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin, 69.000 dolar seviyelerindeki zirve noktasından itibaren başlayan düşen trend direncini test ediyor. Bu direncin kırılımı halinde 53.800 seviyelerindeki direnç test edilebilir. 53.800 dolar direncinin kırılması halinde ise 58.500 ve 59.900-61.600 bölgesi ziyaret edilebilir. 59.900-61.600 bölgesi şu an majör direnç bölgesi olarak göze çarpıyor.

Düşen trend direncinden reddedilmesi halinde ise 51.250 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NFT Gaming, Metaverse, oyna kazan

Aralık’ta Denemeye Değer 5 Oyna-Kazan Oyunu

Kriptopara

Elrond (EGLD), The Sandbox (SAND) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021