in , ,

FED Faiz Kararı Öncesi Ethereum (ETH) Ne Durumda?

Yazım sırasında Ethereum (ETH), %0,14 düşüşle 1.575 dolara geriledi. Güne karışık bir başlangıç yapan ETH, 1.575 dolara düşmeden önce 1.593 dolar seviyesine yükselmişti. 

Ethereum fiyatının birinci büyük direnç seviyesi olan 1.606 doları hedeflemesi için 1.584 dolar bölgesini geçmesi gerekiyor. 1.600 dolara yaşanacak bir dönüş, ara seans sinyali verir. Bununla birlikte FED Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamaların ve Shanghai hard fork güncellemelerinin fiyatı yükseltmek için kripto dostu olması gerekecek. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesi olan 1.628 doları ve 1.650 doları test edecek. Bu durumda takip edilmesi gereken üçüncü direnç seviyesi ise 1.672 dolar bölgesinde bulunuyor. 

1.584 dolar seviyesi boyunca hareket edememek, ilk büyük destek seviyesini 1.562 dolarda bırakacaktır. Bununla birlikte olası bir satış durumunda varlığın 1.500 doların altından kaçınması gerekir. 1.540 dolarda yer alan ikinci destek seviyesi olumsuz tarafı sınırlamalı. Ethereum’un üçüncü destek seviyesi ise 1.496 dolar bölgesinde yer alıyor. 

50 günlük EMA’da (1.580) bir hareket, 1.606 dolar ve 1.650 dolara bir kırılmayı destekleyecektir. Bununla birlikte 1.562 dolar ve 1.559 dolardan yaşanacak bir düşüş, ayıların 1.540 dolar bölgesinde koşmalarına sebep olur. 50 günlük EMA’da bir hareket ise yükseliş seansına işaret eder. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

ASTRA Protocol (ASTRA) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Testnet

Shade Protocol (SHD) Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?