in , ,

FED Faiz Kararı Öncesi Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yaşıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.75’lik düşüşle 25.890 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne yükselişle başlayan Bitcoin, sabah erken saatlerde 25.958 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. 

Bitcoin’in 26.354 dolarlık ilk direnç seviyesini ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 26.455 doları hedeflemek için 26.049 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 26.000 dolara yaşanacak dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. Kripto haber kanalları ve FED, yükselişi desteklemek için kripto dostu olmalıdır. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 26.760 dolarda test edecektir. Bitcoin fiyatının üçüncü direnç seviyesi ise 27.471 dolar civarında yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 25.643 dolar seviyesinde devreye girecektir. Ancak, FED kaynaklı bir satış dışında BTC’nin 25.000 doların altına düşmemesi gerekiyor. İkinci destek seviyesi olan 25.338 dolar aşağı yönü sınırlamalıdır. Bitcoin fiyatının üçüncü destek seviyesi ise 24.627 dolar bölgesinde bulunuyor. 

50 günlük EMA (26.198) üzerinden yapılacak bir hamle 26.354 dolar ve 10 günlük EMA’dan (26.468) bir kırılımı destekleyerek boğaların 26.760 dolar ve 200 günlük EMA’ya (26.861) ulaşmasını sağlayacaktır. Ancak, 50 günlük EMA’yı (26.198) geçememek, birinci destek seviyesini 25.643 dolarda görünür bırakacaktır. 50 günlük EMA üzerinden gerçekleşecek bir hareket ise yükselişin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Polygon (MATIC), Polygon 2.0’ı Tanıttı!

Haziran Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (2)