içinde ,

Fed Başkanı Jerome Powell: ‘Dijital ABD Para Biriminiz Olsaydı Kriptoparalara İhtiyacınız Olmayacaktı’

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, dijital dolar varsa kriptoparalara ihtiyaç olmadığına inanıyor. “Bence bu, lehine olan en güçlü argümanlardan biri” dedi. Fed başkanı ayrıca ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetme tehlikesinde olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Fed Başkanı Powell, Dijital Dolar Varken Kripto Para Birimlerine İhtiyaç Olmadığını Düşünüyor

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde yapılan bir kongre oturumunda kriptopara birimleri, sabit paralar ve dijital dolar hakkında konuştu.

Duruşma sırasında Massachusetts’ten Temsilci Stephen Lynch, Fed’in dijital para biriminde bir “hızlı eylemin” piyasaları “sakinleştirip sakinleştirmeyeceğini” ve dijital doların ödemelerde binlerce kripto para biriminin veya sabit paranın ortaya çıkmasından daha uygun bir alternatif olup olmayacağını sordu. sistem.

“Bence durum böyle olabilir. Bence bu, dijital para birimi lehine sunulan argümanlardan biri, ”dedi Powell, detaylandırarak:

“Özellikle, dijital bir ABD para biriminiz olsaydı, sabit paralara ihtiyacınız olmazdı, kriptopara birimlerine ihtiyacınız olmazdı. Bence bu onun lehine olan güçlü argümanlardan biri.”

Farklı bir soruya yanıt veren Powell, stablecoin’lerin para piyasası fonlarına veya banka mevduatlarına çok benzediğini ancak “düzenleme olmadan” olduğunu belirtti. Şunları söyledi: Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olması gereken bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var. Banka mevduatları konusunda oldukça güçlü bir düzenleyici çerçevemiz var.

Temsilci Lynch, dünya çapındaki birçok merkez bankasının bu alanda ABD’den daha hızlı ilerlediğini öne sürerek dijital dolar gelişiminin “yavaşlığı” konusundaki endişelerini de dile getirdi.

Powell, “Bunun, hızlanan bir karar sürecinin başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Teknik tarafta ve politika tarafında yapacak çok işimiz var, ancak bunun kritik bir kısmı sadece halkla istişare.

Fed başkanı ayrıca Lynch’in ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetmesiyle ilgili endişelerini de ele aldı. Powell, “Rezerv para biriminde ABD rezerv para birimidir” diye ısrar etti:

“Gerçekten iyi bir rakip yok. Rezerv para birimi olmak için ihtiyacınız olan her şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde var… Onu kaybetme tehlikesi altında değiliz.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

Bank of America Bitcoin Vadeli İşlem Ticaretini Onayladı

Kriptopara, Bitcoin

18 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü