in ,

FED, 2023 için “FedNow” Hızlı Ödeme Sistemini Açıkladı!

Federal Rezerv (FED) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, “FedNow” adlı yaklaşan anında ödeme sistemini test etmek için düzenlenen bir etkinliğin parçasıydı. Hükümet yetkilisinin onayladığı gibi yeni ödeme çözümü Mayıs ve Temmuz 2023 arasında dağıtılmak üzere ayarlandı.

Brainard, FedNow Explorer kaynak, topluluk ve hizmet sağlayıcı vitrini ile birlikte yeni ABD ödeme raylarını geliştirmeye çalışan girişimlerden biri olan FedNow Early Adopter Workshop’a katıldı. Bu programlar ayrıca yakında çıkacak olan bu ürünün benimsenme düzeylerini iyileştirmeyi de amaçlamaktadır.

FED

Brainard’ın açıkladığı gibi ödeme çözümünün lansman tarihi, büyük ölçüde ikincisine ve bankaların, şirketlerin, kurumların ve diğerlerinin ödeme altyapılarını ne kadar hızlı güncellediklerine bağlı olacaktır. Bu, “gerekli bir yatırım” gerektirecektir. FED temsilcisi şunları söyledi:

Ödeme sistemi, Amerika’nın herkese dokunan altyapısının kritik bir parçasıdır. Amerikalılar; satın alım yapmak, faturaları ödemek ve ödeme almak için her gün ödeme sistemine güveniyor. Amerikan haneleri ve işletmeleri; sorunsuz, güvenilir ve verimli çalışan ödeme işlemlerini ister ve hak eder.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve kelimelerin diğer kısımlarında, insanlar genellikle geleneksel ödeme raylarından şikayet ederler. Kripto para birimleri ve stablecoin’ler gibi alternatiflerle karşılaştırıldığında, eski ödeme yöntemleri yavaş, pahalı ve genellikle karmaşıktır.

FED, “FedNow” girişimi ile yeni, verimli, güvenli ve “geniş erişime açık bir ödeme altyapısı” sağlamaya çalışıyor. Bu anlamda Brainard şunları ekledi:

FedNow Hizmeti, ekonomi genelinde günlük ödemelerin yapılma şeklini değiştirecek. Herhangi bir zamanda anında ödeme gönderme yeteneği, fonların alıcılara diğer ödemeleri yapması veya nakit akışını verimli bir şekilde yönetmesi için anında sunulması yoluyla hane halklarına ve işletmelere önemli kazançlar getirecektir.

FED, FedNow sistemi ile anında ödemeler için ülke çapında erişim hedefini ilerletebilmek için özel sektör RTP anında ödeme hizmeti ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Bunun Amerika’nın ödeme sistemini dijitalleştirmek için önemli bir adım olarak görüyorlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Ethereum

Ethereum (ETH) Rallisine Start mı Verildi?

Meta, Kendisini NFT Alanında Geliştiriyor