in , , , , ,

Dubai Merkezli Finans Devi Açıkladı: Cardano 20, Polkadot 700 Doları Görebilir

Şubat ayının sonlarında yatırım fonu Dubai merkezli finans devi (FD7 Ventures), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) karşılığında 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satacağını açıkladı. Dubai merkezli finans devi, Cardano ve Polkadot fiyatlarının önümüzdeki 3 yıl içinde büyük ölçüde 20 kat artabileceğini tahmin ediyor.

FD7 Ventures’in yaptığı bu tahmin gerçekleşirse, Cardano için 20 dolar ve Polkadot için 700 dolarlık bir fiyat anlamına gelir. FD7’nin yönetici ortağı Prakash Chand’a göre, bu gelişme öncelikle hem ileriye dönük platformlarda kurumsal yatırımcı ilgisindeki keskin artıştan hem de ADA ve DOT’un kendi ekosistemleri için öneminden kaynaklanıyor. Chand, Cardano, Polkadot ve Ethereum’un çeşitli sektörlerde devrim yaratacağını şu sözlerle ifade etti:

“Düşüncelerime göre bu 3 proje, Sağlık Hizmetlerinden Finans sektörüne kadar her alandaki sektörleri sekteye uğratmaya başlayacak.”

Analist ayrıca, özellikle Tesla gibi büyük teknoloji şirketlerinin nakit rezervlerinin bir kısmını ETH, DOT ve ETH gibi gelecek vaat eden projelere yatıracağını belirtiyor. Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapacağını ve ödeme yöntemi olarak BTC’yi kabul edeceğini duyurmuştu. Analiste göre, bu üç proje kitlesel olarak benimsenmenin yolunu açacak.

Cardano

Chand’a göre Cardano ekibi, “akıllı sözleşme dokümantasyonu ve Afrika ulus devletlerinde milyonlarca insanın bankacılığa finansal erişimi” gibi gerçek dünyadaki sorunları çözmek için “etkileyici” bir yol haritası izliyor. Crypto News Flash’ın bildirdiği gibi, Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketi olan IOG, dünyanın en büyük blok zinciri projesini uygulamak için Etiyopya hükümeti ile birlikte iş geliştiriyorlar.

“Cardano’nun farkında bile olmayan kurumsal yatırımcılardan bildirimler alıyorum, bu hususta ADA ile ilgilendiklerini ifade ediyorlar. Tüm bunlar, kurumlar Bitcoin ortaya çıktıktan sonra on yıl sonra ne olduğunu farkına vardıkları için oluyor. Bir düşünün, Bitcoin 2009 yılında ortaya çıktı ve gerçek kurumsal paranın akması bu kadar uzun sürdü. Hatta şu anda Bitcoin ETF’lerimiz bile var. Kripto para sektöründe kitlesel kurumsal benimsemenin zirvesindeyiz. Cardano, Polkadot ve Ethereum söz konusu olduğunda kurumsal paranın bu defa 10 yıl beklemeyeceğini sizlere söyleyebilirim. Bitcoin pazarda güven inşa eden ve yenilikçi altcoinlerin çok daha hızlı ölçeklenebilmesi için yol açan konseptin kanıtını bizlere sundu.”

Bu noktada, Cardano blok zincirinde milyonlarca kişiye dijital bir kimlik verilecek, bu kimliklerin kullanılmasıyla daha sonra krediler alınabilecek ve tıbbi kayıtlar kaydedilebilecek. Chand’a göre Polkadot protokolü, Web3 için merkezi olmayan platformlar geliştirmek üzere sağlam bir ekosistem inşa ediyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Geleceğin Freelance Platformu: Hyve Platformuna Kısa Bir Giriş

Polkadot (DOT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?