in , ,

FC Porto Fan Token (PORTO) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Portekiz futbol takımlarından FC Porto’nun fan tokenini inceliyoruz. 

2021 yılında Binance Launchpad satışı ile kullanıma sunulan FC Porto Fan Token, Porto futbol kulübü için bir BEP-20 hizmet tokenidir. 1893 yılında kurulan FC Porto futbol kulübü ve Binance iş birliği ile ortaya çıkan bu proje, Binance Launchpad üzerinde gerçekleştirilen token satışıyla kullanıma sunulan ikinci fan token olma özelliğini taşımaktadır. 

PORTO Fan Token Avantajları Nelerdir? 

PORTO, Binance ekosistemi dahilinde taraftar etkileşimlerine yönelik çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. PORTO token sahipleri, FC Porto futbol kulübü ile ilgili oylamalara katılmak üzere yönetişim haklarına sahiptir. Kullanıcıların ellerinde ne kadar çok PORTO fan token varsa katıldıkları oylamalardaki etkisi de o kadar yüksek olur. Örneğin, PORTO sahipleri bir sonraki maç için takımın ısınma şarkısını ya da maç sırasında gösterilecek karşılama mesajını seçebilir. 

Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, PORTO fan token kullanarak FC Porto’nun NFT gizemli kutularından satın alabilir. Bu kutular, benzersiz NFT koleksiyonlarını içermektedir. Bu NFT koleksiyonları, NFT PowerStation üzerinde staking işlemleri için kullanılabilir. Bu NFT’leri Binance’in NFT platformunda alıp satmak da mümkündür. 

PORTO İstatistikler

BNB Chain üzerinde yer alan PORTO’nun toplam arzı 40 milyon iken dolaşımdaki arzı ise 7 milyon 800 bindir. Varlık bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 14.65 dolar seviyesini 16 Kasım 2021’de görürken en düşük fiyat olan 0.92 dolar seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

PORTO Nasıl Alınır? 

Binance, PancakeSwap, Poloniex, Gate.io, Bitget, MEXC gibi popüler kripto varlık alım satım platformları üzerinde listelenen PORTO’yu almak oldukça basit. Bu varlığı almak isteyen kullanıcılar yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla PORTO fan token alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance

Binance’in Duyurusu Sonrası Bu Altcoin’in Fiyatı Uçtu

Chiliz Scoville Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?