içinde

FC Barcelona, Kendi Kripto Para Birimini Geliştirmeyi Hedefliyor

Barcelona başkanı kulübün kendi kripto para birimini geliştireceğini açıkladı.

ESPN haberine göre Barcelona başkanı Joan Laporta, kulübün kendi kripto para birimini ve kendi metaverse’ünü geliştirmek istediği için kripto para şirketlerinin veya borsalarının sponsorluk tekliflerini reddettiği açıklandı.

Mobile World Congress 2022’nin ilk gününde konuşan Laporta, ekibin dijital inovasyonla nasıl başa çıkmak için çalıştığını ve ayrıca kendi NFT koleksiyonlarını oluşturacaklarını vurguladı. Kulüp başkanı, mevcut yeniliklere ayak uydurmanın ve gidilecek çok yol olduğunu ve takımın bunu kaçırmak istemediğini belirtti.

“Barça, yeni teknolojilerin kullanımında ve uyarlanmasında her zaman yenilikçi olmuştur ve böyle devam etmesini istiyoruz; Blockchain’in önümüzdeki yıllarda önemli olacağını biliyoruz ve kulüp bu fırsatları kaçırmak istemiyor.”

2021 yılının kasım ayında Barcelona, ​​Ownix ​​ile NFT pazarına girmeyi planlamaktaydı, ancak haberi duyurduktan sadece beş gün sonra marketing anlaşmasının feshedildiği duyurulmuştu. AC Milan, Bayern Münih ve Paris Saint-Germain de dahil olmak üzere dünya çapında birçok futbol kulübü NFT pazarında halihazırda oldukça aktif.

Barcelona, Spotify ile anlaşmadan önce çeşitli kripto para borsalarından alınan 70 milyon Euro değerindeki sponsorluk tekliflerini reddetmişti.

Laporta, “Arkamızda büyük şirketler veya hissedarlar yok. Bu bizi yaratıcı, yenilikçi, cesur olmaya ve spor endüstrisini çevreleyen birçok alanda bir adım önde olmaya zorluyor.”

Katalan ekibinin Socios.com ve Chiliz (CHZ) ile ortaklığı bulunuyor. Yeni geliştirilmek istenen kripto parada ne tür özelliklerin yer alacağı merak konusu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Binance Launchpad’de STEPN (GMT) Token Satışı

Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş’tan Rekor Kıran Video: Rusya-Ukrayna ve Ekonomi