in ,

FC Barcelona Fan Token (BAR) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İspanyol futbol takımlarından Barcelona’nın fan tokenini inceliyoruz.

29 Kasım 1899’da kurulan Barcelona Futbol Kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen BAR token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. BAR fan token, 26 Haziran 2020’de piyasaya sürülmüştür. 

BAR fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • Sezon boyunca uygulamaya özel anketler ve oy kullanma hakkı,
  • BAR token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Camp Nou stadyumunu gezme ve özel izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı,
  • La Liga ve Şampiyonalar Ligi ev sahibi maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı,
  • Çeşitli mağazalardan taraftarlara özel sunulan imzalı ürünleri indirimli olarak satın almak gibi birçok avantaj sağlıyor. 

BAR fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • BAR fan tokeni kullanabileceğiniz Socios.com platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz. 
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla BAR fan token sahibi olabilirsiniz. 
  • Platform üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da BAR token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. 
  • Tüm bunların dışında Barcelona futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

BAR Fan Token İstatistikleri 

Toplam arzı 40 milyon olan BAR fan tokenin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %14’üne denk gelen 5 milyon 404 bin 222’dir. BAR fan token, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 79.26 dolar seviyesini 21 Nisan 2021’de görürken en düşük fiyat olan 2.43 doları ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

BAR Fan Token Nasıl Alınır? 

BAR fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. BAR token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Binance, Bybit, Bitget, Poloniex gibi popüler kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlık yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios.com mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla BAR token alınabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance Listeleme Haberinin Ardından O Varlık %60’ın Üzerinde Yükseliş Yaşadı!

kriptopara

Liquity (LQTY) Nedir? Nasıl Alınır?