in ,

FC Barcelona, Blockchain ve NFT Girişimleri için 132 Milyon Dolar Topladı

FC Barcelona, LIBERA Football Finance AG ve NIPA Capital B.V. tarafından tavsiye edilen özel yatırımcıların, Barça Vision’ın holding şirketi Bridgeburg Invest’in yeni ortakları olduğunu duyurdu. FC Barcelona, blockchain ve NFT girişimleri için 132 milyon dolar topladı.

FC Barcelona, kulübün NFT’ler ve metaverse dahil olmak üzere Web3 ve blok zinciri etrafındaki tüm dijital içeriği entegre etme girişimi olan Barça Vision’ın %29,5’lik hissesinin satışı yoluyla 132 milyon dolar elde etti. LIBERO football Finance AG ile Socios ve Orpheus Media’nın da aralarında bulunduğu özel yatırımcılar, Barça Vision’ın holding şirketi Bridgeburg Invest’in yeni yatırımcıları oldu.

Hollanda merkezli bir yatırım şirketi olan NIPA Capital B.V, şirketin büyümesini hızlandırmak için yenilikçi bir vizyon sunuyor ve işletmeye ileriye dönük tavsiyelerde bulunmaya devam edecek.

Socios.com ve Orpheus, BAR Fan Token gibi çeşitli kanallarda yeni fırsatlar geliştirmek için uzmanlıklarını ve teknolojik altyapılarını kullanarak stratejik ortaklar olarak ilerleyen FC Barcelona’nın Web3 stratejisinde önemli bir rol oynamaya devam edecek. Hatırlanacağı üzere geçen yıl, Socios’un sahibi ve teknoloji sağlayıcısı Chiliz $CHZ, Kulübün dijital içerik oluşturma ve dağıtım merkezinde %24,5 hisse satın almak için Barça Studios’a 100 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Testnet

DeBank, DeBank Chain Testnet’in Lansmanını Duyurdu

Bitcoin

Üstad Splinter Analizi: Boğa Piyasasında Hangi Dinamikler Yer Alır?