in , ,

Farklı Projelerin NFT’ler için Sunduğu Özellik ve Çözümler

INO

Bu yazımızda, birbirinden farklı projelerin sunduğu NFT özelliklerini ve çözümlerini kaleme alacağız.

Boson Protocol

Boson Protocol ile fiziksel öğeler, paraya çevrilebilir ve NFT’ler aracılığıyla tokenleştirilebilir, aktarılabilir ve takas edilebilir. rNFT sahipleri tokenlerini fiziksel öğe için kullanabilir veya geri ödeme alabilir.

Theta Network

NFT DRM, içerik oluşturucularına içerik dağıtımları üzerinde doğrudan kontrol yetkisi verir. Geleneksel DRM’nin aksine NFT DRM, değişmez NFT’ler aracılığıyla satın alınan içeriğe doğrulanabilir ve geri alınamaz erişim sağlar. Bu erişimi yalnızca ilgili NFT’ye sahip olanlarla kısıtlayarak içerik oluşturuucları korur.

XCAD Network

XCAD, Watch2Earn sektörüne öncülük eden bir proje. Bir NERD NFT satın almak size video izlerken token kazanma olanağı sağlar. NFT’nin 4 temel özelliği vardır: İtibar, hız, şans ve dayanıklılık. Ayrıca, izlenen içeriğe bağlı olarak kazanma gücünü etkileyen bir özelliğe de sahiptir.

Ocean Protocol

Ocean Protocol, veri NFT’lerini kullanır. Blok zincirindeki veri varlıklarının telif hakkını temsil ederler. Bu varlık tarafından üretilen gelire sahip olduğunuzun kanıtı olarak hizmet ederler.

Elacity

Elacity, dijital varlıkları korumak ve çevrimiçi korsanlıkla mücadele etmek için DRM korumalı NFT’ler üretir. İçerik oluşturucular, merkeziyetsiz platformlar ve blok zinciri teknolojisi aracılığıyla NFT sistemlerini DRM ile birleştirerek dijital içeriklerinden daha etkili ve adil bir şekilde para kazanabilirler.

Lukso

Lukso, daha esnek NFT standartları, sınırsız metadata, güncellenebilir NFT’ler ve genel olarak daha güvenli bir NFT deneyimi ile yeni bir NFT 2.0 altyapısı oluşturmuştur.

 

bloXmove

BloXmove, NFticket çözümü ile standartlaştırılmış NFT teknolojisini doğrulanabilir kimlik bilgileri (VC) ve dijital kimlikler (DID) dahil olmak üzere gelişmiş doğrulama mekanizmalarıyla sorunsuz bir şekilde entegre eder. Bu yenilikçi API tabanlı çözüm, daha fazla kolaylık sağlamak için biletleme ve sertifikasyon süreçlerini kolaylaştırır ve merkezi olmaktan çıkarır.

NATIX Network

NATIX Network, DDMap özelliği ile dünyayı her biri iLand NFT’ye sahip karolara böler. iLand NFT’leri ile sahipleri, karolarındaki işlemlerden ve kamera verilerinden telif ücreti alarak sürdürülebilir bir pati gelir sağlar. iLand NFT’leri ayrıca NATIX ağı içinde yönetişim sorumluluklarına sahiptir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Taraxa (TARA) Hakkında Her Şey

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri