içinde , , ,

Fantom (FTM), Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) Teknik Analizleri | 29 Aralık 2021

kriptopara

Kriptopara piyasasında aşağı yönlü hareketlerin hızlandığı son günlerde, buradan pozitif ayrışan Fantom (FTM), Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tekniz analizlerini siz değerli okuyucularımız için derledik.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Fantom (FTM)

Hafta başından itibaren sert düşüşlerin yaşandığı kriptopara piyasasında hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam eden Fantom (FTM), 2.37-2.53 majör direnç bölgesini test etmeye devam ediyor. İlk denemesinde başarısız olsa da, gerçekleştirdiği küçük geri çekilme ile, 1.90-2.01 bölgesinden güç toplayarak tekrardan yukarı yönlü hareketlerini devam ettirdi.

Fantom (FTM) Teknik Analizi | 29 Aralık 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.34 seviyelerinden fiyatlanırken, 2.37-2.53 bölgesinin kırılımı halinde 3.02-3.16 bölgesindeki bir diğer direnci test edebilir. 2.37-2.53 bölgesinden gerçekleşecek geri çekilmeler halinde ise oluşabilecek ikili tepe yapısına dikkat edilmesi gerekebilir. Piyasa şartlarına ayak uydurmaya başlaması ve bu olası ikili tepe formasyonunun çalışması halinde 1.90-2.01 bölgesi tekrardan test edilebilir.

Tron (TRX)

Düşen trend içerisinde hareket etmeye devam etse de, negatif piyasa koşullarından, pozitif ayrışan bir diğer kripto para birimi de Tron (TRX) oldu. 0.0716-0.0747 bölgesindeki desteğe güçlü bir şekilde tutunan TRX, bu piyasa koşullarında aynı desteği tekrardan test etmek isteyebilir. Ancak alım tepkilerinin de aynı şekilde tekrardan gelmesi halinde oluşacak üçlü dip ile trend direncini kırmaya daha da yaklaşabilir.

Tron (TRX) Teknik Analizi | 29 Aralık 2021

Bu direncin kırılması halinde sırası ile 0.1000-0.1030 ve 0.1180-0.1210 bölgeleri test edilebilir. 0.0716-0.0747 desteğinin kırılması halinde ise düşüş trendine devam ederek 0.0505-0.0530 bölgesindeki direnci test edebilir.

BitTorrent (BTT)

Haziran ayındaki seviyelerine geri döndükten sonra, hızlı bir yükseliş hareketi ile toparlanma sürecine giren BitTorrent (BTT), 0.004210 seviyelerindeki direni test etmesine rağmen, kırılımı için başarısız olmuştu. Bu süreç içerisinde isim değişikliğine gidecek olduğunu açıklamasının ardından, yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam etmişti.

BitTorrent (BTT)
BitTorrent (BTT) Teknik Analizi | 29 Aralık 2021

Bitcoin ve kriptopara piyasasında aşağı yönlü hareketlerin hızlandığı son günlerde, bu isim değişikliği haberi ve bu değişikliğin BitHumb borsasında ilk olarak hayata geçeceğinin duyurulması ile en az etkilenen kripto para birimlerinden biri oldu.

Düşen trend direncinin kırılması halinde, 0.004210 direnci tekrardan test edilebilir. Bu direncin de kırılımını başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi halinde ise 0.005050 direncine kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Düşen trend direncinin kırılmasında başarısız olması halinde ise sırası ile 0.002545 ve 0.001980 destekleri test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?

TrustFi’den Yüksek APY’li Yeni Farming Havuzu: Golden Pool