içinde

Fantom (FTM), Terra (LUNA) Projelerine Çağrıda Bulundu

Fantom Foundation hafta sonu, Twitter hesabı üzerinden yeni bir zincir arayan Terra (LUNA) projelerine çağrıda bulundu. 

Çöküşün ardından Terra tabanlı projeleri kendi bünyesine çekmeye çalışan Fantom, Twitter üzerinden çağrıda bulundu. Fantom Foundation’un tweet’i şu şekilde oldu;

“Yeni bir zincir arayan herhangi bir Terra Luna projesi, lütfen bizimle iletişime geçsin. Fantom’un çalışma süresi %100’dür, hızlıdır, düşük maliyetlidir ve harika bir toplulukla güvenilirdir. Bir hibe programı, entegrasyon, pazarlama ve bağlantılar konusunda yardımcı olabiliriz.”

Blockchain ekipleri, destekleyici sermaye ve diğer kaynaklar sunarak Terra projelerini çekmeye çalışıyor.

Diğer taraftan yine hafta sonu Polygon CEO’su Ryan Wyatt, Terra projelerine onları Polygon ağına geçirerek yardım teklifinde bulundu. Ryan Wyatt, Twitter hesabından “Hızla geçiş yapmalarına yardımcı olmak için çeşitli Terra projeleriyle yakın çalışıyoruz. Geliştiricileri ve ilgili topluluklarını platformumuza davet etmek için bu geçişlere karşı sermaye ve kaynak koyacağız. Daha fazlasını yakında paylaşacağız.” açıklamasında bulundu.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nainwal ise Wyatt’ın mesajını kendi önerileriyle genişletti. Sandeep Nainwal, “Paylaşımlı zincir isteyen Terra topluluk projeleri için POS zincirini seçin (yakında ZKRollup). Uygulamaya özel bir zincir arıyorsanız SUPERNET’e geçebilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Polygon, Terra ekosistemindeki geliştiricilere hitap eden tek blok zinciri değil. Juno, uygulamalarını taşımak isteyen Terra projeleri için 1 milyon JUNO (7 milyon $) değerindeki teşvikler için onay isteyen yeni bir yönetişim teklifi sundu. Juno’nun önerisi, birkaç Terra projesinin Juno Network’e geçişle ilgilendiğini bildirdi. Juno’nun blok zinciri, her ikisi de Cosmos SDK’ya (Cosmos ekosistemindeki projeler tarafından kullanılan kod) dayandığından, Terra’nın teknik mimarisiyle benzerlik gösteriyor.

Bunun ötesinde, diğer blok zincirlerinden (Regen Network, FetchAI, Stargaze ve Injective Protocol) temsilciler ve kurucular da Terra tabanlı projelerin dikkatini çekmek için teşvikler sunmaya çalışıyor.

Diğer taraftan, Terra kurucusu Do Kwon’un kurtarma planı, geçen haftaki kaosun ortasında büyük kayıplar yaşayan UST ve LUNA sahiplerini telafi etmek için ağın 1 milyar token ile reset’lenmesini içeriyordu. LUNA duyurunun ardından hafifçe toparlasa da, yatırımcılar arasında genel hava hala olumsuz. Bununla birlikte sektörde önde gelen isimler arasında da çoğunluk kurtarma planının işe yaramayacağını tahmin ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Luna Foundation Guard (LFG) 80.000 Bitcoin Sattı

Spotify NFT’leri Deniyor