in ,

Fantom (FTM) Teknik Analizi ve Andre Cronje’nin Sektörden Ayrılışı

Fantom projesindeki iki geliştirici Andre Cronje ve Anton Nell’in ani bir kararla projeden istifa ettiklerini açıklaması ile hem Fantom (FTM) fiyatında hem de bu ekosisteme bağlı çoğu altcoin’de önemli düşüşler yaşandı.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

25 Dapp ve hizmete 3 Nisanda son vereceklerini açıklamaları da bu düşüşlerde etkili oldu. Fantom (FTM) ekosistemini çok iyi yerlere taşıyan ve bu proje için önemli bir konumda bulunan Andre Cronje’nin istifası ile bu iki geliştiricinin oluşturulmasına yardımcı oldukları projeler de sonlandırılacak. Bu projeler içerisinde Yearn Finance (YFI), Keep3rV1 (KP3R), Chainlist, Solidly ve Multichain bulunuyor.

Bu haberin çıkması ile sert bir düşüş yaşayan Fantom (FTM), %20 civarında bir kayıp yaşadı. Aynı şekilde sonlandırılacağı açıklanan projelerden Yearn Finance (YFI) %10, KP3R ise %40’a yakın kayıplar yaşadı.

Fantom (FTM)

Teknik açıdan Fantom (FTM) inceleyecek olursak, 1.3370 seviyelerinde ara verdiği düşüşler ile bu seviye üzerinde oluşturduğu ikili dip yapısı da göze çarpıyor. Bu ikili dip formasyonunun çalışması halinde 1.9150-2.0170 bölgesindeki majör direnç tekrardan test edilebilir. Bu hareketin gerçekleşmesi için 1.5200 dolar seviyelerindeki ara direncin de geçilmesi gerekiyor.

1.5200 seviyesinin aşağı yönlü kırılımının gerçekleşmesi ile bu seviyeyi direnç olarak kullanması, düşüşlerin 1.1480 seviyelerindeki desteğe kadar devam etmesini sağlayabilir. 1.1480 desteğinin hemen altında ise 1.0500 desteği takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

KuCoin

The Wasted Lands (WAL) Kucoin’de Listeleniyor: The Wasted Lands (WAL) Nedir?

Tokenizasyon Yöntemiyle Geleceğe Yatırım Yapmak