in , ,

Fantom (FTM), Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizleri I 19 Ocak 2022

kripto

Fantom (FTM), Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) için hazırladığım teknik analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Fantom (FTM)

Son zamanların en popüler coin’ler arasında olan Fantom (FTM), bir önceki analizimde belirttiğim ikili tepe yapısını oluşturmasına rağmen bu oluşuma ayak uydurmayacak yükselişini sürdürse de 3.3200 dolar seviyelerindeki dirençten reddedildikten sonra oluşturduğu Bearish Engulfing mum yapısı ile geri çekilme sinyalleri verdi.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi I 19 Ocak 2022

3.02-3.16 dolar bölgesindeki majör direncin de kırılımında başarısız olması ve piyasa koşullarının negatif yönde devam etmesi halinde geri çekilmelere devam edebilir. Bu geri çekilmeleri 2.37-2.53 dolar bölgesinde bulunan majör desteğe kadar sürdürme olasılığı mevcut. Ancak dün akşam saatlerinde yaşanan hacimli yükselişlerin etkisinin devam etmesi halinde ise tekrardan 3.3200 dolar seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir.

Sandbox (SAND)

Piyasa genelinde 9-10 Kasım tarihlerinde başlayan negatif fiyatlanmalardan pozitif ayrışan Sandbox (SAND), 5.1200 seviyelerinde 50 günlük üssel hareketli ortalamayı ikinci test edişinde başarısız olarak 4.4530 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmelerini devam ettirdi.

Sandbox (SAND)
Sandbox (SAND) Teknik Analizi I 19 Ocak 2022

Bu destek seviyesi üzerinde bir süredir hareketlerine yatay bir şekilde devam ettirmesine rağmen henüz yukarı yönlü bir hareket gerçekleştirebileceği alımlar gerçekleşmiş görünmüyor. 4.4530 desteğinin kırılması halinde 3.5000 seviyelerindeki bir alt desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir. Piyasadaki negatif ortamın pozitife dönmesi ve hacimli alımların gerçekleşmesi halinde EMA50 üzerinde gerçekleştireceği fiyatlanma sonrası 5.40-6.02 bölgesindeki majör direnci test etmek isteyebilir.

Decentraland (MANA)

Yeni yıla girdiğimiz ilk günlerden itibaren 2.9200-3.4400 aralığında yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam eden Decentraland (MANA), 2.90-3.40 majör destek bölgesini de kaybetmemek için çalışıyor.

Decentraland (MANA)
Decentraland (MANA) Teknik Analizi I 19 Ocak 2022

2.9000 altında gerçekleştireceği fiyatlanmalar halinde bu yatay görüntüsünü bozarak düşüş trendini derinleştirebilir. Düşüş trendinin devam etmesi halinde 1.7500 dolar seviyelerindeki desteği test etmek isteyebilir. Ancak bu yatay hareketleri 28 Ekim öncesi akümülasyon sürecine benzer bir şekilde tamamlayacak olursa 4.2000 direncini test ettikten sonra kırılımını gerçekleştirmesi ile 6.15.6.80 dolar bölgesinde bulunan zirve seviyelerine kadar yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Lithium Finance Projesi CEO’su Kelvin Lam ile AMA Etkinliği

Coinbase ve Mastercard İş Birliği