in ,

Fantom, DeFi Pazar Payında Binance Smart Chain’i Geçti

Fantom, en büyük üçüncü DeFi blokzinciri olan Binance Smart Chain’i geçti.

Merkeziyetsiz Finans yani DeFi protokollerinde kilitli toplam değer olarak bilinen TVL değeri, kripto piyasasının düşüş trendinde olması nedeniyle son 24 saatte yaklaşık %6,8 düştü. Bununla birlikte, Fantom blokzinciri, geçtiğimiz hafta TVL değerinde yaklaşık %46,5’luk bir sıçrayış gerçekleştirerek bir artış kaydetti. Fantom, şu anda DeFi piyasasında en büyük üçüncü pazar payına sahip Binance Akıllı Zincirini (BSC) geçti.

DeFi ve akıllı zincir blokzinciri projesi olan Fantom, bu hafta DeFi protokollerinde TVL açısından resmi olarak BSC’yi geçti. Bugün itibariyle (24 Ocak 2022) Fantom blokzincirinde yer alan TVL yani kilitli toplam değer, son yedi günde %46,62 artarak 11,73 milyar dolara ulaştı.

Fantom (FTM), piyasaya sürüldüğünden beri ABD doları karşısında %4.671,7 artarken, son iki hafta içinde %18,6 kaybetti. Bugün itibariyle, FTM ticaret hacmi 1,6 milyar dolara ve projenin piyasa değeri yaklaşık 4,9 milyar dolara ulaştı.

1,6 trilyon dolarlık kripto ekonomisinden, Fantom (FTM) toplam pazarın %0,31’ini temsil ediyor. 510 milyar dolarlık akıllı sözleşme platformları açısından Fantom, sıralamada Tron’un hemen altında 13. en büyük blokzinciri pozisyonunda.

FTM, 11,73 milyar dolarlık net TVL ile BSC’nin 11,36 milyar dolarlık TVL’sinin hemen üzerinde yer alıyor. Fantom’un üzerinde ise, 15,75 milyar dolar ile net TVL ile Terra bulunuyor. Fantom şu anda zincirler arası köprülerde en yüksek TVL’ye (5,2 milyar dolar) sahip blokzinciri konumunda.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ethereum Balinaları 61,000 ETH Transfer Etti

Trustfi

TrustFi Stake Rehberi ve Sadakat Havuzu Airdrop Detayları