in

Fan Token Platformu Socios, Major League Soccer ile Anlaştı

Fan token girişimi Socios’un, Amerika’daki ilerlemesi hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay firma, National Football League (NFL) takımlarıyla yaptığı anlaşmayı duyurmuştu. Şimdi ise Major League Soccer (MLS) ile pazarlama ve taraftar etkileşimi konusunda anlaşmaya vardı. Platformlar arası daha fazla etkileşimi amaçlayan bu anlaşma Socios’u Major League Soccer’ın resmi ortağı haline getirdi.

Socios, MLS ve LA Galaxy, Seattle Sounders FC ve Atlanta United gibi büyük kulüpler de dahil olmak üzere ligdeki 25 ek ekiple anlaşma yaptığını duyurdu.

Blok zinciri destekli fan token’lar, kullanıcılara topluluğa erişim, takım kararlarında oy verme ve yarışmalara katılım gibi haklar tanır. Bu avantajların yanı sıra Socios, MLS için reklam panoları gibi pazarlama entegrasyonuyla birlikte sohbet odaları, anketler ve yarışmalar gibi çeşitli fırsatlarda sunmayı planlıyor.

Socios Baş Strateji Sorumlusu Max Rabinovitch, Amerika’nın takım anlaşmalarına karşı çok yavaş ve muhafazakar bir yaklaşım benimsediğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Ligleri bu yaklaşımda çok temkinli oldukları için suçlamıyorum, çünkü bu gerçekten farklı bir alan ve bir kez evet dedikleri zaman gerçekten bağlı kalmaları gereken bir şey.”

Socios’un halihazırda özellikle Avrupa’da 125’ten fazla spor, e-spor takımı ve ligiyle anlaşması bulunuyor. Ethereum ağından çatallanan bir blok zinciri platformu olan Chiliz blok zincirinde 50 fan token başlattı. FC Barcelona, Paris Saint-Germain ve Juventus gibi Avrupa futbol devleri, Socios aracılığıyla fan token’lerini başlattı. Ayrıca, Major League Soccer yakın zamanda, NFT’lere dayanan Ethereum tabanlı bir fantezi futbol oyunu olan Sorare ile anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

NFT’lerin Gerçek Potansiyeli

TrustFi IDO’su Pirates Land (PLT) Araştırma Raporu