in ,

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Dünyanın dört bir yanından taraftarların sporcular ile etkileşim kurmasını sağlayan fan tokenler; sahiplerine oylama kararlarına katılma, özel içeriklere erişme, bilet çekilişlerine katılım sağlama gibi çeşitli avantajlar sağlar. Bu yazımızda sizler için fan token dünyasındaki son gelişmeleri ele aldık. 

Popüler kripto para borsası MEXC, Chiliz ile ortaklık sağladı ve borsa üzerinde 16 taraftar token listelendi. Listelenen tokenler arasında Arsenal Taraftar Token (AFC), Monako (ASM), FC Barcelona (BAR), Aston Villa (AVL), Everton (EFC), Crystal Palace (CPFC), Leeds United (LUFC), Atletico Mineiro (GALO) ve daha fazlası bulunuyor. 

18 Aralık tarihinde biten Dünya Kupası 2022 Final maçı öncesi Arjantin Milli Futbol Takımı Fan Token, Paris Saint Germain Fan Token (PSG) ve Chiliz (CHZ) öne çıkmıştı. 

Arjantin Fan Token (ARG) 

Arjantin fan token Dünya Kupası final maçı öncesi 1 hafta içerisinde yüzde 90’a yakın artış yaşadı. Arjantin’in Hırvatistan’a karşı kazandığı zaferin ardından ARG’nin değeri yüzde 70’ten fazla artış yaşadı. Varlığın 3 dolar civarında seyreden fiyatı 5,18 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Varlık bu yazı yazıldığında ise 1,51 dolar seviyesinde fiyatlanıyordu. 

Paris Saint Germain Fan Token (PSG)

Fransa milli takımının fan tokeni olmasa da Fransa’yı kripto para piyasalarında Paris Saint Germain Fan Token temsil etti diyebiliriz. Fransa milli takınının yarı finale yükselmesinden sonra açık ara yükselen varlık, %25’lik bir artış yaşamıştı ve 6,67 dolarda fiyatlanıyordu. Varlık bu yazının yazıldığı sırada ise 5,41 dolar seviyesinde yer alıyor. 

Arsenal Fan Token (AFC) 

İngiltere Premiere League’de yer alan futbol takımı Arsenal tarafından piyasaya sürülen taraftar tokeni AFC, son 7 günde iyi bir performans sergiledi. Geçtiğimiz hafta içerisinde 1,80 dolar seviyesinde yer alan varlık an itibarıyla %7,61’lik yükseliş ile 2,13 dolar seviyesinde bulunuyor. Dünya Kupası organizasyonun bittiğini ve liglerin başladığını göz önünde bulundurursak varlığın maç öncesi ve maç performanslarına göre fiyatlandığını söyleyebiliriz. 

Levante Fan Token (LEV) 

İspanya La Liga’da top koşturan Levante takımının taraftar tokeni olan LEV, 3 Ocak tarihinde oynayacağı İspanya Kral Kupası öncesinde %8,54’lük bir artış yaşıyor. LEV fiyatı 0,39 dolar seviyesinde yer alıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Uniswap vs PancakeSwap Karşılaştırması

Aralık Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri