in ,

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Taraftarların sporcular ile etkileşim kurmasını sağlayan fan tokenler; sahiplerine oylama kararlarına katılma, özel içeriklere erişme, bilet çekilişlerine katılım sağlama gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Bu yazımızda sizler için fan token dünyasındaki son gelişmeleri ele aldık. 

AC Milan Fan Token (ACM) 

Binance, 5 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirdiği duyuruda ACM’yi spot işlemlerden delist edeceğini duyurdu. Açıklamaya göre Binance, ACM/BTC işlem çiftlerini spot işlemlerden kaldırdı. Ancak kullanıcılar diğer işlem çiftleri ile alım-satım işlemlerine devam edebilecekler. 

Delist haberinin açıklandığı gün ufak bir geri çekilme yaşayan ACM, 8 Nisan’da yaşadığı yükseliş ile 2.52 dolardan 3.71 dolar seviyesine kadar yükseldi. ACM, son bir ay içinde yaşadığı %20.99 artışla yatırımcıların ilgisini çekmeyi de başardı. Varlık bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.55 artışla 3.09 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Santos FC Fan Token (SANTOS)

GameFi ve SocialFi içeren futbol metaverse’ü TOPGOAL, Web3’ün futbol sahasına entegrasyonuna öncülük eden Santos Futbol Kulübü ve Binance fan token ile iş birliği gerçekleştirdi. SANTOS, 30 günlük verilere göre bu ay içinde %6.21’lik bir artış yaşadı. Bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatlik verilere göre %2.30 artış yaşayan SANTOS, 4.70 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

OG Fan Token (OG)

E-spor takımı olan OG’nin taraftar tokeni OG Fan Token, Nisan ayında bir gün için %217 artış yaşayadı. OG, yaşadığı yükseliş ile birlikte 24 saat içinde 500 milyon dolara yakın bir hacim elde etti. 

AS Roma Fan Token (ASR)

İtalyanın köklü futbol takımlarından AS Roma’nın fan tokeni olan ASR, Nisan ayında bir gün içinde %52’lik bir artış yaşadı. ASR, bu yükseliş ile birlikte 80 milyon dolara yakın bir hacim elde etti. 

 

Lazio Fan Token (LAZIO) 

Bir başka İtalyan futbol kulübü olan Lazio’nun fan tokeni LAZIO’da bu ay içinde iyi fiyat ivmesi yakalayan taraftar tokenler arasında yer aldı. Bir gün içinde %20’lik bir artış yaşayan LAZIO, 64 milyon dolara yakın hacim elde etti. 

Bunların yanı sıra şu gelişmeler de yaşandı: 

  • Binance’in fan token platformu ünlü futbol kulübü Shaktar ile ortaklık sağladı. Ortaklık kapsamında, FC Shaktar Fanverse programı oluşturuldu. 
  • 30 günün en çok yükselen taraftar tokeni Aston Villa Fan Token (AVL) oldu. AVL, son 30 günlük verilere göre %363.43 artış yaşadı. 
  • Binance, Barcelona taraftar tokeni BAR’ın BTC işlem çiftini sonlandırdığını duyurdu. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

nft

Son Bir Ayın En Değerli NFT’leri

Curve Finance, Ethereum Mainnet’te Stablecoin Dağıtıyor