in , ,

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Taraftarların sporcular ile etkileşim kurmasını sağlayan fan tokenler; sahiplerine oylama kararlarına katılma, özel içeriklere erişme, bilet çekilişlerine katılım sağlama gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Bu yazımızda sizler için fan token dünyasındaki son gelişmeleri ele aldık. 

Fenerbahçe Fan Token (FB)

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün fan tokeni olan FB, Bybit üzerinde listelenmeye başladı. Ağustos 2021’de Paribu iş birliği ile lansmanı gerçekleştirilen Fenerbahçe Token, bugüne kadar kullanıcılarına birçok fayda ve imkan sundu. 

Fenerbahçe’nin resmi web sitesi üzerinden yapılan 15 Mart 2023 tarihli gönderide, FB tokenin Bybit üzerinde listelenmeye başladığı duyuruldu. 

Son bir aylık grafiğine baktığımızda varlığın oldukça volatil olduğunu görüyoruz. Bybit listelemesinden sonra ufak çaplı yükselişler yaşayan FB, bu yazının yazıldığı sırada %1,70 artışla 1.57 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Galatasaray Fan Token (GAL) 

11 Mart’ta Nef Stadyumunda oynan Galatasaray-Kasımpaşa karşılaşmasından Galatasaray’ın galibiyetle ayrılması Galatasaray Fan Token fiyatında olumlu etki yarattı. 

GAL, Mart ayı içerisinde 3.86 dolardan 5.23 dolara kadar yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada ise son 24 saatte yaşadığı %0.38’lik artışla 4.16 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Parma Fan Token (PARMA)

Popüler kripto varlık alım satım platformu BitMart, Parma Fan Tokeni (PARMA) listeledi. 

27 Mart tarihinde gerçekleştirilen listeleme işlemi sonrası varlık olumlu fiyat hareketi gösteremedi. Ancak Mart ayı boyunca 0.37 dolar seviyesinden 1.40 dolar seviyesine kadar oldukça iyi bir fiyat hareketi sergiledi. Bu yazının yazıldığı sırada %5.59 artış yaşayan PARMA, 0.40 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Bununla birlikte: 

  • Binance, 14 Mart Salı günü Manchester City Fan Token (CITY) için bazı pariteleri spot işlemlerden delist edeceğini duyurdu. 
  • Chiliz Labs, spor ve eğlence sektörlerinde Layer-1 blok zinciri üzerine inşa edilecek erken aşama Web3 projelerine yatırım yapacağını duyurdu. Chiliz Labs, bu hedef doğrultusunda 50 milyon dolarlık bir inkübatör programı başlattı. 
  • Mart ayının en çok kazandıran fan tokeni 30 günlük grafikte yaşadığı %13.85’lik artışla Ankaragücü Fan Token (ANKA) oldu. 
  • Mary ayının en çok kazandıran fan tokeni ise 30 günlük grafikte yaşadığı %40.62’lik düşüşle McLaren F1 Fan Token (MCL) oldu. 

En çok kazandıran 5 fan token ise şöyle: 

  • Ankaragücü Fan Token (ANKA) %13.85
  • Bursaspor Fan Token (TMSH) %13.74
  • MXGP Fan Token (MXGP) %9.33

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

Hibrit PoW ve PoS Konsensüsü