in ,

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Dünyanın dört bir yanından taraftarların sporcular ile etkileşim kurmasını sağlayan fan tokenler, sahiplerine oylama kararlarına katılma, özel içeriklere erişme, bilet çekilişlerine katılım sağlama gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Bu yazımızda sizler için fan token dünyasındaki son gelişmeleri ele aldık. 

NAP Fan Token

Güney Kore’nin popüler kripto varlık alım satım platformu olan Upbit, Ocak ayının ilk haftasında İtalyan futbol kulübü Napoli ile sponsorluk anlaşması gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu duyurunun ardından platform, AC Milan Fan Token (ACM), Atletico Madrid Fan Token (ATM), Napoli Fan Token (NAP), Barcelona Fan Token (BAR), Manchester City Fan Token (CITY), Arsenal Tan token (AFC) ve Inter Milan Fan Token’ı (INTER) listelediğini açıkladı. 

Bu gelişmeler sonucunda Napoli Fan Token (NAP), %160’tan fazla artışla 3 dolar seviyesinden 8 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı. 

Bunun dışında Socios platformu, AC Milan ve Inter Milan fan token sahiplerine Gameused.com tarafından orijinalliği kanıtlanmış, İtalya Süper Kupası’nın gol toplarını kazanma şansı sundu. 18 Ocak tarihinde gerçekleşen karşılaşmada Milan, Inter karşısında 3-0’lık bir yenilgi aldı. Maçta atılan 3 golün topları kazanan taraftarlara dağıtıldı. 

ATM ve BAR Fan Token 

Bir diğer gelişme olarak Barcelona ve Atletico Madrid fan tokenlerin yaşadığı yükselişi ele alabiliriz. Bu iki futbol kulübünün fan tokeni, Ocak ayı içerisinde 7 günlük grafiklerde olumlu artışlar kaydetti. BAR fan token %7 artış yaşarken ATM %11’lik bir yükseliş kaydetti.

ATM ve BAR fan tokenlerin yükselişinin ardında yatan sebep ise iki takımın da İspanya Kral Kupası’nın son 32 turunda deplasmanda oynadıkları maçları kazanarak son 16’ya kalması oldu. Bu iki varlığın yükselişini tetikleyen bir diğer unsur da Upbit’in BAR ve ATM fan tokenleri listelemesi oldu. 

IBFK Fan Token 

Bu ay içerisinde yükseliş yaşayan fan tokenlerden bir diğeri de Başakşehir Futbol Kulübü’nün fan tokeni olan IBFK oldu. İngiliz futbol kulübü Chealsea’nin eski sahibi olan Rus milyarder Roman Abromoviç’in Başakşehir FK’yı satın alacağı söylentileri, IBFK fiyatında yükseliş ivmesi yarattı. IBFK bu gelişmenin ardından yüzde 50’nin üzerinde sert yükseliş yaşadı. 

Tüm bu gelişmelerin yanında birçok fan token listelemesi gerçekleşti. Ocak ayı içerisinde ChilizX platformu üzerinde Udinese futbol kulübünün fan tokeni olan UDI, Meksika futbol takımı Club America’nın fan tokeni AME, Brezilya futbol takımı Fluminense’nin fan tokeni FLU gibi varlıklar listelendi. Bunun dışında popüler kripto varlık alım satım platformu Bitso, Meksika futbol kulübü olan Tigres’in fan tokeni olan TIGRES’i listeledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Testnet

Shade Protocol (SHD) Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Bitcoin (BTC) 25.000 Doları Görecek mi?