in , ,

Fan Token Boğası Başladı mı?

Kriptopara

Giderek daha fazla futbol kulübü, gelirlerini artırmak için fan token’lar aracılığıyla kripto endüstrisine yöneliyor. Peki ufukta fan token boğası görünüyor mu? 

Fan token’lar, başta spor takımları olmak üzere diğer önde gelen topluluk fan’larına üyelik avantajları için tasarlanmış kripto paralardır. Fan token sahipleri, genellikle özel içeriklere erişim, deneyimler, ödüller, oyuncularla tanışma ve kulüp kararlarında oy kullanma hakkı gibi bazı üyelik avantajlarına sahip olurlar.

Önde gelen bazı fan token’ların yükselmesi akıllara fan token boğası mı geliyor sorusunu getiriyor. Futbol sezonunun başlaması ile bazı fan token’larda hareketlenmeler görüldü. Bunda futbol liglerinin yeniden başlaması neticesinde futbolseverlerin fan token’lara yeniden yönelmesi ve transfer söylentileri etkili oldu.

Genel olarak bir fan token boğasından ziyade, takım haberleri kaynaklı yükselişlerin gerçekleştiğini söylemek daha mümkün gözüküyor. Bir örnek vermek gerekirse Türkiye’nin önde gelen futbol kulüplerinden Fenerbahçe’nin fan token’ı, geçtiğimiz günlerde sert bir şekilde yükseldi.

Bu yükselişte ünlü futbol yıldızı Christiano Ronaldo’ya yönelik transfer söylentileri etkili oldu. Sürece bakacak olursak Fenerbahçe yöneticilerinin Londra’ya gitmesi, Christiano Ronaldo’nun takımdan ayrılmak istediğine yönelik söylentiler ve sonrasında Fenerbahçe spor kulübü ile ünlü futbolcunun prensipte anlaşmaya vardığı yönündeki iddialar, fan token fiyatına olumlu yansımıştı. Bununla birlikte Christiano Ronaldo’nun ayrılacağına yönelik haberler Barcelona Fan Token’a da olumlu yansımıştı.

Kaynak: Cryptoslate

Sonuç olarak yukarıda da görülebileceği üzere son 30 günde 3 futbol kulübünün fan token’ı da %100’ün üzerinde artış göstermiş. Ancak bu getirilerin transfer sezonlarına denk geldiğini belirtmekte yeniden fayda var. Bu tarz çeşitli haberler fan token’lara olumlu yansıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Ethereum Merge, Kripto 2.0’ı Başlatacak mı?