in , ,

Faiz Kararı Sonrası Bitcoin (BTC) Nasıl Fiyatlanıyor?

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada %1.55 düşüşle 27.969 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. BTC, bu seviyeye yükselmeden önce sabah erken saatlerde 26.760 dolar seviyesine kadar gerilemişti. 

Bitcoin fiyatının birinci direnç seviyesi olan 28.515 doları ve çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 28.818 doları hedefelemesi için 27.553 dolar pivotunun üzerinde fiyatlanmaya devam etmesi gerekiyor. 28.000 dolara yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret eder. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci direnç seviyesini 29.780 dolarda test edecektir. Bitcoin’in üçüncü direnç seviyesi ise 32.007 dolar seviyelerinde yer alıyor. 

Pivot boyunca hareket edememek, birinci destek seviyesini 26.288 dolar bölgesinde bırakacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 26.000 doların altından ve 25.326 dolardan kaçınması gerekir. Varlığın üçüncü destek seviyesi ise 23.099 dolarda yer alıyor. 

50 günlük EMA’nın (26.637) üzerinde bir tutunma, 28.515 dolardan 30.000 dolara bir kırılmayı destekleyecektir. Bununla birlikte 50 günlük EMA’dan (26.637) bir düşüş, ayıların 26.000 doların altına koşmasına neden olur. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

SPACE ID (SID) 2. Airdrop Alma Şansı

Arbitrum Airdrop’u En Hızlı Nasıl Claim Edilir?