in

Facebook, Profillerde Ethereum ve Polygon NFT’lerini Test Etmeye Başlıyor

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, sosyal medya platformunda bazı ABD’li içerik oluşturucular için NFT’leri kullanıma sunmaya başladı.

Bir Meta temsilcisi e-posta yoluyla şunları söyledi: ”Facebook, Ethereum ve Polygon NFT’leriyle başlıyor; ancak yakında Solana ve Flow’daki NFT’ler için destek ekleyecek.” Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, 29 Haziran Çarşamba günü bir Twitter gönderisinde NFT’lerin Facebook sayfasında nasıl görüneceğine dair tahmini bir görünüm paylaştı.

Gönderiye göre, kullanıcılar Facebook profillerinde, NFT’lerini sergileyebilecekleri bir “dijital koleksiyon” sekmesine sahip olacaklar. Kullanıcılar kripto para cüzdanlarını Facebook profillerine bağlayabilecekler. Ayrıca; kullanıcılar, NFT’lerini tıpkı diğer gönderiler gibi tepki verilebilecek, beğenilebilecek, yorum yapılabilecek ve paylaşılabilecek Facebook gönderilerine dönüştürebilecekler.

Teknoloji ve medya danışmanı Martin Bryant, şirketin yakın zamanda Facebook Gruplarındaki değişiklikleri “Discord’a daha çok benzemek” için test etmeye başladığını göz önünde bulundurarak Meta’nın duyuruyla “açıkça Web3 kullanıcılarına bir ev sunmak istediğini” savundu.

Sosyal medya devi Facebook (Meta), daha önce Mayıs ayında birkaç bazı içerik oluşturucular için Instagram’da NFT’leri kullanıma sunmaya başladı.

Facebook haberinden daha önceki bir duyuruda Instagram, uygulamada yayınlanan veya paylaşılan NFT’lerin hem NFT’nin yaratıcısını hem de toplayıcısını otomatik olarak etiketleyeceğini ve şirketin NFT’leri göndermek veya paylaşmak için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini paylaştı. Ayrıca; koleksiyonerler, NFT’lerini arttırılmış gerçeklik (AR) çıkartmaları olarak da paylaşabilecekler.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, daha önce Instagram’ın büyüyen içerik oluşturucu ekonomisi nedeniyle kısmen NFT özelliklerini başlattığını söylemişti. Mosseri, Mayıs ayında şunları söylemişti:

Şimdi, yaratıcıların bir kısmı için NFT’lerin yani benzersiz bir dijital öğeye sahip olma fikrinin gerçekten ilginç bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Bitcoin (BTC) Tarafında Zayıf Eğilim Sürüyor

Ons Altın ve Brent Petrol’de Son Gelişmeler Neler?