in ,

Facebook 20 Milyon Dolar Ödemek Zorunda Kalabilir

facebook

Geçtiğimiz haftalarda Facebook, resmi olarak şirket ismini ‘Meta’ olarak değiştirdiğini duyurdu.

Bununla birlikte; ‘’Meta’’ ismi, ana şirketin adı olarak kullanılacak ve sosyal medya platformu olan Facebook’un adı değişmeyecek. Buna ek olarak da Facebook’a bağlı WhatsApp, Instagram gibi yan kuruluşlar artık ‘’Meta’’ya bağlı olacak.


Öyle görünüyor ki ‘’Meta’’ ismi Facebook’a oldukça pahalıya mal olabilir. Bunun sebebi ise geçtiğimiz ağustos ayında Zach Shutt’ın Kasım 2020’den beri Meta PC adı altında satış yapan kendi PC start up şirketi için ‘’Meta’’ adının ticari hakları için başvuruda bulunmuş olması.

Diğer tarafta Facebook, ‘’Meta’’ isminin ticari hakları için 28 Ekim’de başvuruda bulundu. Ancak; her iki başvurunun da henüz onaylanmamış olması ‘’Meta’’ ismi üzerinde yasal bir savaş olabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte; TMZ’ye göre Meta PC’den Shutt ve şirketin kurucu ortağı Joe Darger, Mark Zuckerberg’in ‘’Meta’’ adı için kendilerine 20 milyon dolar ödemesi karşılığında isim savaşında geri adım atacaklarını belirtti.

Facebook, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Bu sebeple sürecin nasıl ilerleyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. Geçmişte bu ve buna benzer birçok olayın örnekleri bulunuyor. Bu nedenle de Facebook’un ‘’Meta’’ adı için Meta PC’ye 20 milyon dolar ödeyip ödemeyeceğini veya mahkemede savaşıp savaşmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak: ubergizmo.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

kriptopara

CEEK VR (CEEK), TrustFi Network (TFI) ve Deri Protocol (DERI) Teknik Analizi | 13 Kasım 2021

TrustFi

TrustFi Network ($TFI) Dolaşımdaki Arzına İlişkin Notlar