in , , ,

Eylül’de Takip Etmeniz Gereken 10 Play-to-Earn Oyunu

Bu yazımızda Eylül ayında gözlerinizi dört açabileceğiniz ve dikkat çeken 10 Play-to-Earn oyununu nedenleriyle birlikte inceleyeceğiz.

Eylül ayında gözlerinizi dört açabileceğiniz en iyi play-to-earn oyunları hangileri? Bazı oyunlar büyük bir güncelleme yayınlarken, diğer oyunlar ilk ön satışlarını yapacak. Kazanmak için oynayan bir oyuncu olarak her zaman bir sonraki büyük başarıyı ararsınız, ancak hala çok erken olduğumuzu da unutmamalıyız. Bu yazımızda dikkat çeken 10 play-to-earn oyununu inceleyeceğiz.

Lütfen aklınızda bulundurun. Bu liste, oyun lansmanları hakkında değil, neyin trend olduğu veya hala geliştirilmekte olduğu hakkında. Bu makalede bu oyunlardan bahsetmemizin nedenleri, iyi kazanç fırsatlarından ilginç yatırımlara veya basitçe “bu oyun harika görünüyor” gibi çok çeşitli olacaktır.  Yine de, nedeni ne olursa olsun, bu play-to-earn oyunlarının neden Eylül seçimimizin bir parçası olduğunu açıklayacağız. Hadi başlayalım!

 

Play-to-Earn

Hash Rush

Strateji oyunu Hash Rush bir süredir geliştirme aşamasındaydı ve yakın zamanda tamamen yenilendi. Artık Hash Rush, Vorto Ağı’nı kullanarak blockchain’e tamamen geçmeye hazır. İlk NFT satışlarını yaptılar ve daha fazlası da yolda. Hash Rush, yaklaşmakta olan NEAR Protocol blockchain ekosistemine girdiği için gözlerinizi açık tutmanız gereken bir projedir. Hash Rush şu anda kapalı bir test aşamasında.

 

Nine Chronicles

Nine Chronicles

Nine Chronicles, tamamen merkeziyetsiz teknoloji üzerinde çalışan bir rol yapma oyunudur. 8 Eylül’den başlayarak, katılımcılar arasında dağıtılan ödüllerde 896.000 NCG ile ilk rekabetçi arena sezonuna sahip olacaklar. Bu 2 milyon dolardan fazla! Ödüller, tüm ay boyunca sürecek etkinlik için haftalık ödüller ve kazanımlar arasında paylaştırılacaktır. Ek olarak, Sezon 0 etkinliğine özel dağıtılacak NFT’ler olacak. Yarışma yaklaşık olarak 6 Ekim’de sona erecek. Yeni başlıyorsanız: Arena Modunun kilidini açmak için önce 17. seviyeye ulaşmanız gerekecek!

 

Play-to-Earn

Chainmonsters

Alpha 6 güncellemesi yayında olan Chainmonsters, muhtemelen şu anda Flow blockchain’inde en çok beklenen oyunlardan biri. MMO, Pokemon’dan net bir şekilde ilham alıyor, ancak bu sefer usta bir eğitmen olmak isteyen bir zafer avcısı değilsiniz. Chainmonsters biraz daha karanlık. Yakın zamanda ortaya çıkan 3D dünyaları ve toplanabilen oynanabilir varlıkları Chainmonsters’ı ilginç bir oyun haline getiriyor. Sadece 10.000 oyuncunun erişebildiği alfa sırasında, bulunacak özel NFT’ler var!

 

Play-to-Earn

Gods Unchained

Immutable kısa süre önce takas kartı oyununu Immutable X ölçeklendirme çözümüne taşıdı ve NFT ticareti artık işlem güçlüklerinden kurtularak gelişiyor. Aynı zamanda ekip bir sonraki genişleme üzerinde çalışıyor: Divine Order. Önümüzdeki haftalarda PTR’de Divine Order’ın oynanabilir bir test versiyonunu bekliyoruz. GODS yönetişim tokeni hakkında daha fazla ayrıntı beklerken, kart paketi satışları da gelecek.

 

Play-to-Earn

Ember Sword

Çevrimiçi aksiyon RPG Ember Sword’u çevreleyen çok fazla hype var. Arazi satışları kısa sürede tükendi ve bu ayın sonunda bir topluluk arazi satışı düzenleyecekler. Bright Star Studios, oyunculara erken erişim, özel avantajlar ve yerel token üzerinde erken hak talebinde bulunmak için özel NFT satışlarını zaten açıklarken, token ön satışıyla ilgili haberleri de bekliyoruz. Sanırım şimdiye kadar ciddi bir şekilde MMO oynamış olan herkes Ember Sword’u daha fazla görmek isteyecektir.

 

Play-to-Earn

The Sandbox

Sanal dünya tamamen play-to-earn ekonomisi ile ilgilidir. Şu anda tasarımcılar voksel karakterler veya öğeler oluşturabilir ve bunları piyasada NFT olarak satabilir. Hatta devamında bir oyun oluşturabilir ve bu paketi bir bütün olarak satabilirsiniz. Sandbox büyük olacak. Çok büyük. Bu yüzden önümüzdeki hafta da ilginç çünkü The Walking Dead’de arazi satışları var. Ortaklık, televizyon şirketi AMC ile değil, çizgi roman şirketiyle.

 

Alice

My Neighbour Alice

My Neighbor Alice, oyuncuların sanal topraklarını inşa etmeleri, komşularıyla etkileşim kurmaları ve dolayısıyla her türlü günlük aktiviteleri yapmaları gereken çevrimiçi bir sosyal inşaat oyunudur. Bu oyun henüz bitmedi, ancak Antler Interactive artık oyuncuların oyunun erken bir sürümünü oynamasına izin veriyor. Katılmak için biraz ALICE’e ihtiyacınız var ve Eylül ayının sonuna kadar ALICE token sahipleri oyunun giriş bölümüne erişebilecekler.

 

Play-to-Earn

Lightnite

Fortnite’ın ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak başka bir çevrimiçi nişancı oyunu Lightnite’ı duymuş muydunuz? Şimdilik Lightnite’ta Team Deathmatch ve normal Deathmatch var. Satoshi’s Games, battle royale modunu da ‘yakında’ başlatmak istiyor ve bu kesinlikle oyunu gerçekten değiştirecek. Aynı zamanda geliştiriciler oyuna çok daha fazla ayrıntı ekledi: daha yüksek çözünürlüklü avatarlar, daha iyi animasyonlar ve yeni oyun mekaniği gibi.

 

Binemon

Binemon

Genel olarak Binance Smart Chain’de henüz çok fazla oyun incelemedik. Ayrıca BSC’deki oyunların biraz pasif olma eğiliminde olduğunu ve eğer gerçek bir oyun varsa, çok sayıda serbest oynanış içerdiğini de fark etmeliyiz. Ancak Binemon sadece güzel göründüğü için dikkatimizi çekti. Bu ay PVP takım savaşlarını tanıtacaklar ve oyuncuların bir mons takımı seçmelerine ve birbirleriyle savaşmalarına izin verecekler. Binemon, play-to-earn iş modelinden ve GameFi’den yararlanarak oyuncuların DRK ve AMB tokenleri kazanmasını sağlar.

 

Guild of Guardians

Guild of Guardians

Mobil cihazlar için aksiyon rol yapma oyunu telefonunuzun şarjını bitirecek gibi görünüyor ama çok eğlenceli. Immutable’ın bir sonraki NFT satışını bu ay başlatmasını bekliyoruz. Destansı kahramanlar 55$ fiyat etiketi ile satışa çıkarken, evcil hayvanların ve güçlendiricilerin de NFT satış öncesi etkinliğinin bir parçası olmasını bekliyoruz.

Kaynak: Play to Earn Online Magazine

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Birlikte Çalışabilirlik Nedir?

Oyna-Kazan (Play-to-Earn) İş Modeli Nedir?