in , , , ,

Eylül Bu 2 Kripto Para için Çok Önemli Bir Ay Olabilir!

Kripto

Ethereum Merge’ün bu ay gerçekleşecek olması ve geçtiğimiz 6 Eylül Salı günü Bellatrix güncelleştirmesinin başarı ile tamamlanması, kripto para piyasasında volatiliteyi artırdı.

Bitcoin (BTC) borsası mevduatları artırdı. 8 yaşındaki 15.000 Bitcoin (BTC), Bitcoin %5 düşüş yaşarken 10 gün içerisinde ilk kez hareket ettirildi.

Bugün erken saatlerde bir tweet’te CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, 8 yaşındaki 15.000 BTC’nin son on gün içinde transfer edildiğini açıkladı ve bazılarının kripto borsası Kraken’e gönderildiğini doğruladı.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Elliot analizine göre dalga sayısı, BTC’nin 9 Kasım 2021’de ATH’sinden başlayan düşüş yönlü hareketinin kasım ayında beşinci ve son dalgasında olabileceğini gösteriyor.

Eğer analiz bu şekilde ilerlemeye devam ederse BTC’nin düşüş yönlü hareketi haziran ayının en düşük seviyelerinin altına da inerek 15.420 dolar veya 12,770 dolar seviyesi aralığına düşebilir. (Bu aralık analizdeki dördüncü dalga için 1.27 ve 1.61 fibonacci geri çekilme seviyeleri kullanılarak bulunmuştur.)

Kısa vadeli sayım, BTC’nin bu düşüş yönlü hareketin beşinci alt dalgasında olduğunu gösteriyor. Simetrik üçgenin şekli, önceki modelin dördüncü dalganın parçası olduğunu gösteriyor.

Üçüncü dalga en kısa olamayacağından, BTC’nin yükseliş tepkisi almadan önce 17.600 dolarlık bölgeye düşmesi bekleniyor. (NOT:Kısa vadeli sayımın yakınlaşmış grafiği eklenmemiştir.)

Ethereum Merge Ayında Ethereum

ETH %8 düşerken gizemli bir cüzdan tek işlemde 73.840 Ethereum (ETH)’u Huobi kripto para borsasına taşıdı.

Popüler kripto platformu WhaleAlert, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’de büyük bir Ethereum mevduatı gözlemledi. Sadece birkaç saat önce yapılan işlem, mevcut fiyatlarla yaklaşık 111 milyon dolar değerinde 73.840 ETH’ye ulaştı. İşlemi yapan cüzdanın kimliği bilinmiyor.

Ayrıca twitter’dan Adam Cochran, Aave’nin Ethereum pazarlarını duraklatma kararının, Instadapp gibi platformların stETH/ETH havuzlarında gevşemesine neden olduğuna inanıyor.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Ethereum (ETH), Merge öncesi son aşama olan Bellatrix güncelleştirmesi başarı ile tamamlandıktan sonra sert bir düşüş yaşadı. Son 24 saatte %11.59 düşüş yaşadı. Bu yazı yazıldığı sırada 1522 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Ethereum (ETH), desteğe çevirdiği direnç seviyesi olan 1623 dolar seviyesini kırdıktan sonra düşüşü devam ettiriyor. Satış baskısının artması ile 1423 dolar seviyesi, takip edilecek ilk destek seviyesi olabilir. Bu desteğin kırılması halinde ise 1350 dolar bölgesine kadar çekilme yaşayabilir. Hacmin artması ve alım baskısı oluşması durumunda ise ETH için bir üst majör direnç seviyesi şu anda 1623 dolar seviyesidir. Bu majör direnç seviyesinin kırılması halinde ise 1721 dolar seviyesi takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Move-to-Earn Oyunu STEPN, Cyberport’ta Ofis Açıyor!

CheersLand Insurance Shield (CIS) – CheersLand Launchpad’in Geliştirilmiş Sigorta Protokolü