içinde ,

Eylül Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

Kriptopara

En hızlı büyüme oranlarına sahip küresel pazarlardan biri olan kripto pazarı, uzun süredir durgunluğunu sürdürse de yatırımcılar için önemini koruyor.

Uzun vadeli kripto para yatırımları öncesi yatırımcılara piyasa araştırması tavsiye edilir. Halihazırda piyasada yatırım yapılabilecek birçok tanınmış kripto para birimi bulunuyor. Bu varlıkların birçoğu zaman içinde çarpıcı fiyat artışları görürken bazıları ise ciddi düşüşler yaşıyor. Bu yazımızda Eylül ayında öne çıkan yüksek potansiyelli kripto para projelerini ele alacağız.

Ethereum

Ethereum (ETH) için Merge, 15 Eylül 2022’de sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Merge, Ethereum’un ana ağı ile Beacon Chain PoS sistemi arasındaki değişimi ifade etmektedir. Ethereum, kullanıcılara daha verimli ve daha kullanışlı bir sistem sunmak için Proof-of-Stake mekanizmasına geçişi hedefliyor. Bu durum geliştiricilerin, ETH madenciliği yapmak için güçlü bilgisayar süreçleri yerine, ödül karşılığında ETH yatırabilecekleri anlamına geliyor.

Ethereum, Kripto

Ethereum Merge, 15 Eylül’de gerçekleştikten sonra ETH resmi olarak artık Proof-of-Stake mekanizmasına geçişini gerçekleştirdi. Bellatrix yükseltmesi sonrası Ropsten, Sepolia, Goerli dahil olmak üzere birden fazla test ağında Proof-of-Stake’e geçiş tamamlanacak.

Cosmos

Cosmos (ATOM), Atom 2.0 yeni whitepaper’ını duyurdu. Cosmos, Atom 2.0 ile zincirler arası güvenlik özelliğini duyurdu.  Zincirler arası güvenlik özelliği, Cosmos Hub’ı ağ çapında güvenlikten sorumlu hale getirecek ve ATOM kripto para biriminin ağdaki tüm blok zincirlerini güvence altına almak için kullanılmasını sağlayacaktır.

ATOM’un mevcut para politikasının arkasındaki birincil neden, güvenlik hizmeti sağlamak amacıyla Cosmos Hub validatörlerini sübvanse etmektir. Yeni modele göre validatör’ler, Interchain Security tarafından üretilen gelirle ödüllendirilecek.

XRP

Hem SEC hem de Ripple aralarındaki dava için özet karar için dilekçe verdiler. Yasal karar davanın Ripple’ın lehine olabileceğini gösteriyor. Yayınlanan belgelere göre XRP kripto para biriminin fiyatındaki değişikliklerin çoğunun piyasa güçlerinden (Ripple değil) kaynaklandığı kabul ediliyor.

SEC vs. Ripple davasının erken sonuçlanabileceği haberleri XRP yatırımcılarını harekete geçirdi. Santiment verilerine göre 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tutan cüzdan adresleri 2020’nin sonlarından beri aktif olarak XRP tutmaya ve biriktirmeye devam ediyorlar. Dava haberleri ile XRP hacminde artışa ve devamında ise fiyatında artışa sebep olmuştur. XRP Eylül ayı boyunca %44’ten fazla yükseliş yaşamış durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

Powell’dan DeFi Yorumu!

Bitcoin (BTC) Güncel Teknik Analizi | 28.09.2022