içinde ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik. 

Golden

Web3 araçlarıyla veri protokolü oluşturan bir kripto firması olan Golden, a16z crypto liderliğindeki B serisi funding round’dan 40 milyon dolar topladı. Finansman, Web3 mekaniklerini yeni bir protokole aktarmak için merkeziyetsiz bir sistem oluşturulması amacıyla kullanılacak.

Horizon

Horizon Blockchain Games, Brevan Howard Digital ve Morgan Creek Digital liderliğindeki A serisi funding round’dan 40 milyon dolar topladı. Finansman, Sequence ve Niftyswap platformlarının oluşturması için kullanılacak. Diğer yatırımcılar arasında Ubisoft ve Polygon gibi isimler bulunuyor.

Juno

Web3 bankacılık platformu Juno, ParaFi Capital liderliğindeki A serisi fundig round’dan 18 milyon dolar topladı. Finansman, ürün ve operasyonları geliştirmek amacıyla ve loyalty token $JCOIN’in piyasaya sürülmesi için kullanılacak.

Exponential

Merkeziyetsiz finans yatırım araştırma ve risk değerlendirme platformu olan Exponential, Paradigm liderliğindeki fundig round’dan 14 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında FTX Ventures, Solana Ventures, Polygon gibi isimler yer alıyor.

Blowfish

Bir Web3 firewall provider olan Blowfish, Paradigm liderliğindeki funding round’dan 11.8 milyon dolar fon topladı. Finansman, ekibi genişletmek, API fraud detection motorunu güçlendirmek için kullanılacak. Blowfish, halihazırda Solana, Ethereum ve Polygon’da mevcut bulunmakta.

Aqua

Oyuncular için bir Web3 topluluk platformu olan Aqua, Steve Cohen tarafından desteklenen yatırım şirketi olan DIGITAL liderliğindeki funding round’dan 10 milyon dolar topladı.

Aikon

Multichain bir onboarding platformu olan Aikon, Morgan Creek Digital liderliğindeki A serisi funding round’dan 10 milyon dolar topladı. Finansman, Aikon offering’lerinin hızlandırmasında kullanılacak.

Minteo

NFT pazarı olan Minteo, seed funding round’dan 4.3 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında OpenSea Ventures, Fabric Ventures ve Dune Ventures gibi isimler bulunuyor. Minteo’nun, beta sürümü önümüzdeki ay piyasaya sürülecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Copy Trading İşlemlerinin Faydaları

Mina Protocol (MINA) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?